To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wyświetlić całą stronę

FOLKOWO BEMOWO 2016

   Folkowo Bemowo to cykliczny projekt prezentujący interesujące, różnokulturowe zdarzenia muzyczne, których podstawowym wyznacznikiem jest twórczy dialog między etniczną tradycją, a szeroko rozumianą współczesnością z wielością jej form, gatunków i pomysłów stylistycznych. Poszczególnym zdarzeniom-koncertom towarzyszą tematycznie połączone z nimi działania edukacyjno-poznawcze (warsztaty, debaty, projekcje filmowe, spotkania, degustacje itp.). Prezentowane zdarzenia muzyczne wraz z całym segmentem działań interdyscyplinarnych w sposób szczególny odnoszą się do szeroko pojętej wielokulturowości Warszawy, zarówno tej rozumianej tradycyjnie, jak i tej postrzeganej poprzez pryzmat emigranckiej współczesności.


najbliższy koncert:

Folkowo Bemowo, art.bem - Mamadou & Sama Yoon (21 stycznia, Warszawa)

21 stycznia 2017

FOLKOWO BEMOWO 2016

19 listopada - Requiem Ludowe
Kwadrofonik i Adam Strug


29 października - Hańba!
17 września - Vołosi
11 czerwca - Pablopavo i Ludziki

oraz Pierwszy Warszawski Przegląd Muzyków i Kapel Ulicznych
21 maja - Chłopcy Kontra Basia i InFidelis
12 marca - Żywiołak
14 lutego - Erotyki ludowe
Makaruk, Tymon Tymański, Zespół Śpiewaczy z Rudy Solskiej

23 stycznia - Happy Play Dixieland Jazzkoncerty rozpoczynają się o godz. 19:00
art.bem, ul. Górczewska 201
(wejście od ul. Konarskiego), Warszawa

archiwum koncertów:

FOLKOWO BEMOWO 2015

FOLKOWO BEMOWO 2014


FOLKOWO BEMOWO 2016
REQUIEM LUDOWE - Kwadrofonik i Adam Strug

19.11.2016 (sobota)


BCK art.bem (ul. Górczewska 201
(wejście od ul. Konarskiego))
bilety na koncert: 20 zł / 15 zł
Folkowo Bemowo, art.bem - Kwadrofonik (19 listopada, Warszawa), fot. Polityka


Folkowo Bemowo, art.bem - Adam Strug (19 listopada, Warszawa), fot. Jacek Porembagodz. 19:00 - Koncert REQUIEM LUDOWE
Kwadrofonik i Adam Strug


Kultowy już, nagrodzony prestiżowym "Radiowym Fonogramem Roku 2015", projekt "Requiem Ludowe" stworzyło czworo wybitnych instrumentalistów z zespołu Kwadrofonik oraz mistrz tradycyjnych pieśni - Adam Strug.

Ich wspólne dzieło, które po raz pierwszy wybrzmiało w listopadzie 2014 roku w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, idealnie sytuuje się na pograniczu muzyki tradycyjnej i współczesnego eksperymentu.

Misterium "Requiem Ludowe" - to na nowo stworzona muzyka żałobna, zanurzona głęboko w tradycji pieśni mazowieckich i tekstach pochodzących ze Śpiewnika Pelplińskiego z 1871 roku.

Dwa fortepiany, mnogość instrumentów perkusyjnych zespołu Kwadrofinik i mistyczny śpiew Adama Struga nadają XIX-wiecznym pieśniom pogrzebowym ducha baroku zanurzonego w nowatorskiej kameralistyce i eksperymentalnych poszukiwaniach muzycznych.

Ta niezwykła opowieść o odchodzeniu wypełniona jest refleksyjną powagą i nastrojem zadumy. Cechuje się wręcz niespotykaną, szlachetną oszczędnością formy i całkowitym brakiem zbędnego patosu.

"Requiem Ludowe" jest urzekająco piękne i przejmujące zarazem. Uniwersalnie czytelne dla każdego i przede wszystkim do bólu prawdziwe. Wybitne artystycznie dzieło o ogromnej wadze emocjonalnej.

Skład:
Emilia Sitarz - fortepian | Bartłomiej Wąsik - fortepian | Magdalena Kordylasińska - instrumenty perkusyjne | Miłosz Pękala - instrumenty perkusyjne | Adam Strug - śpiew

HAŃBA!

29.10.2016 (sobota)


BCK art.bem (ul. Górczewska 201
(wejście od ul. Konarskiego))
bilety na koncert: 20 zł / 15 zł
udział w warsztatach: bezpłatny (wcześniejsze zapisy - warsztaty@artbem.pl)
Folkowo Bemowo, art.bem - Hańba! (29 października, Warszawa)godz. 12:00 - Muzyczne warsztaty z zespołem Hańba!

Zbuntowana Kapela Podwórkowa HAŃBA! zaprasza WSZYSTKIE PRZEDSZKOLAKI i PIERWSZAKI na niesamowitą muzyczna zabawę. Dzieci nauczą się kilku piosenek zespołu, poznają nowe instrumenty na których same zagrają. Pod kierunkiem muzyków powstanie "MAŁA HAŃBA", która na wieczornym koncercie pojawi się na scenie, aby wspólnie z dorosłymi muzykami zagrać!, zaśpiewać! i podbić bemowską publiczność! Zapowiada się prawdziwa "smykofonia"!


godz. 19:00 - koncert zespołu Hańba!

Z punkowym wykopem i podwórkowym sznytem wśród bezkompromisowej poezji narodziła się HAŃBA! Niedługo potem, już w maju 2014, usłyszał ja świat. Na Festiwalu Polskiego Radia "Nowa Tradycja" zespół zdobył nagrodę specjalną im. Czesława Niemena za "szczególną ekspresję i odwagę sceniczną".

Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa "Hańba!" jest muzyczno-literacką fikcją, która udowadnia, że punk nie powstał na Wyspach Brytyjskich w latach 70-tych, lecz w burzliwych czasach II Rzeczypospolitej, które były nie tylko rozkwitem kultury i sztuki, ale również okresem niszczenia demokracji i autorytarnych rządów. Wykorzystując instrumentarium kapel podwórkowych (bęben, banjo, tuba, akordeon) gają autorski, prosty punk inspirowany folklorem miejskim międzywojnia. Do tej epoki sięgają też teksty ich piosenek - to wiersze Tuwima, Broniewskiego, Brzechwy.

Wiersze są buntownicze, zaangażowane i bezkompromisowe, a muzyka radykalna i porywająco-odlotowa. „Hańba!” to istna bojówka anarchistyczna, która wysiadła z wehikułu czasu, a przywoływane przez nią przypadki zadziwiająco aktualnie rymują się z otaczająca nas rzeczywistością.

W lutym tego roku ukazała się ich płyta, która uznawana jest za najgłośniejszy tegoroczny polski debiut płytowy, ale największą siłą "Hańby!" są jej, porównywalne z trzęsieniem ziemi koncerty.

VOŁOSI

17.09.2016 (sobota)


BCK art.bem (ul. Górczewska 201
(wejście od ul. Konarskiego))
bilety na koncert: 20 zł / 15 zł
udział w warsztatach: bezpłatny (wcześniejsze zapisy - warsztaty@artbem.pl)
Folkowo Bemowo, art.bem - VOŁOSI (17 września, Warszawa)godz. 12:00 - warsztaty muzyczne z zespołem Vołosi

Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich, którzy mają swój instrument smyczkowy oraz podstawową umiejętność jego obsługi oraz od 10 do 100 lat. Podczas spotkania muzycy barwnie opowiedzą i zademonstrują to, jak tworzą swoją muzykę, która rodzi się na styku tradycji, klasyki i nowoczesności, pokażą jak ścierają się ludowy i klasyczny sposób wydobywania dźwięków, tak aby tworzyć idealną całość. Dodatkowo nauczą jednego z najbardziej szalonych swoich utworów. A na koncercie zaproszą uczestników warsztatów na scenę.godz. 19:00 - koncert zespołu Vołosi

"Vołosi" tworzą autentycznie nowa wartość na europejskiej scenie muzycznej. Pojawili się na Festiwalu polskiego Radia "Nowa Tradycja" 2010 zasłużenie zdobywając najwyższe laury. Potem już wszystko było oczywiste. Występy na wielu prestiżowych festiwalach, dwie entuzjastycznie przyjęte płyty i dziesiątki niezwykle udanych koncertów.

Styl gry zespołu najprościej można opisać jako gejzer energii płynący z wnętrza ich muzycznych fascynacji, jako poszukiwanie pierwotnej siły, która pcha człowieka ku tworzeniu albo jako niezwykłą dźwiękową zabawę - improwizację na pograniczu muzycznych światów: tradycji i klasyki. Istotą i źródłem ich twórczości jest spotkanie ludzi "świata nut" ze światem ludzi grających "ze słuchu".

Po jednej stronie stoją muzycy klasyczni: bracia Krzysztof i Stanisław Lasoniowie - instrumentaliści, którzy zawsze marzyli o improwizacji i ponad wszystko ukochali ludowość wraz z jej spontanicznością i pięknem. Po drugiej stronie - wybitni górale: Zbigniew Michałek, Jan Kaczmarzyk i Robert Waszut, którzy brzmią tak, jakby pochodzili z Nowego Orleanu. Mają w sobie to coś co zainspirowało sto lat temu jazzmanów - prawdę i autentyzm naturalnych emocji. Do zespołu wnoszą raz zadziorną, kiedy indziej sentymentalną, jedyną i unikalną: karpacko-wołoska nutę.

Każdy koncert formacji "VOŁOSI" wypełniony jest po brzegi szaloną, niemal rockową ekspresją i doskonałym połączeniem współczesnego smyczkowego brzmienia z tradycją i jazzowym szaleństwem. Każdy stanowi żywiołową, muzyczna przygodę najwyższej próby!

PABLOPAVO i LUDZIKI oraz PIERWSZY WARSZAWSKI PRZEGLĄD MUZYKÓW I KAPEL ULICZNYCH

11.06.2016 (sobota)


Amfiteatr Bemowo w Parku Górczewska (ul. Raginisa, róg Krzyształowa)

bilety: wstęp wolny
Folkowo Bemowo, art.bem - Pablopavo i Ludziki oraz Pierwszy Warszawski Przegląd Muzyków i Kapel Ulicznych (11 czerwca, Warszawa)godz. 11:00 - Pierwszy Warszawski Przegląd Muzyków i Kapel Ulicznych

Zaproszeni artyści wykonają swoje krótkie bloki programowe. Do udziału w przeglądzie chcemy zaprosić muzyków, których różni wiele: od stylistyki, po używane instrumentarium. Łączy jedno - ich występy odbywają się w przestrzeni miejskiej, na ulicach, przejściach podziemnych, skwerach. Dla Bemowskiego Centrum Kultury wszyscy oni są twórcami specyficznej muzycznej tkanki miejskiej, współczesnego, bogatego w różnorodność folkloru miejskiego. Nie chcemy oceniać ich repertuaru, mniej liczy się, choć nie do końca, poziom wykonania muzyki. Najważniejsza jest autentyczność przekazu, pasja i muzyczna prawda.

Przegląd rozpocznie się o godzinie 11.00. Laureaci wystąpią o 18:30.


godz. 19:30 - koncert Pablopavo i Ludziki

To jedyne i niepowtarzalne spotkanie. Świetne teksty, które śmiało mogą stanowić literacki emblemat współczesnej kultury miejskiej i ciekawa, nieoczywista i trudna do zaszufladkowania muzyka. Ten koncert doskonale wpisuje się w pojęcie szeroko rozumianego, współczesnego, miejskiego folku. Jest niezwykłym opowiadaniem warszawskich historii z życia wziętych. Twórczość lidera formacji została nagrodzona w 2014 roku prestiżowym "Paszportem Polityki", który Pablopavo zdobył w kategorii - muzyka popularna.

Pablopavo urodził się w marcu '78 roku. W roku '93 założył z kolegami pierwszy zespół. Grał i śpiewał w zespołach: Saduba, Magara, Sedativa i Vavamuffin. Współtworzył również sound systemy: Zjednoczenie (istniejący do dziś) i Ba-lan. W 2009 roku na rynku pojawił się debiutancki krążek formacji Pablopavo i Ludziki zatytułowany "Telehon". Płyta zebrała kilkanaście niezłych recenzji i, co ważniejsze, sporo słuchaczy. W 2011 roku ukazuje się drugi album Pablopavo i Ludzików - "10 piosenek". W tym samym roku pojawił się też album "Głodne kawałki" nagrany w duecie z producentem Praczasem. W styczniu 2014 roku miała miejsce premiera trzeciej płyty Pablopavo - POLOR.

CHŁOPCY KONTRA BASIA i IN FIDELIS
laureaci konkursu folkowego Polskiego Radia Nowa Tradycja

21.05.2016 (sobota)


BCK art.bem (ul. Górczewska 201
(wejście od ul. Konarskiego))
bilety na koncert: 20 zł / 15 zł
udział w warsztatach: bezpłatny (wcześniejsze zapisy - warsztaty@artbem.pl)
Folkowo Bemowo, art.bem - Basia Derlak, zespół Chłopcy Kontra Basia (21 maja, Warszawa), fot. Piotr Baczewski


Folkowo Bemowo, art.bem - InFidelis (21 maja, Warszawa), fot. Bartek Murackigodz. 12:00-14:00 - warsztaty wokalne z Basią Derlak

warsztaty tradycyjnych pieśni z regionu Chełma. Do dziś żyją tam artystki śpiewające dawne przyśpiewki, pieśni weselne i dziadowski; piekące korowaje, wyrabiające kwiaty z krepiny, tradycyjne słomiane pająki. Podczas warsztatów Basia Derlak przedstawi pieśni wykonywane przez artystki z Zanowinia, Sielca i Wojsławic. Wspólnie z uczestnikami warsztatów artystka przygotuje utwór, który zostanie wykonany na wieczornym koncercie z zespołem Chłopcy Kontra Basia.godz. 19:00 - Koncert Laureatów Radiowego Festiwalu "Nowa Tradycja"

CHŁOPCY KONTRA BASIA

Chłopcy Kontra Basia z gościnnym udziałem Sebastiana Wielądka - laureaci głównej nagrody na Festiwalu Nowa Tradycja w 2010 roku.

Formacja, która za punkt wyjścia obrała sobie polską twórczość tradycyjną. Autorskie teksty Barbary Derlak - wokalistki zespołu powstają w oparciu o archiwalne nagrania oraz zapiski etnografów, tak aby oddawały stylistykę baśni czy też gawęd. Fascynacje tradycją pojawiają się także w warstwie muzycznej, choć grana przez nich muzyka to ewidentnie mix alternatywnego folku i jazzu z elementami rocka.

Chłopcy kontra Basia prezentują w Bemowskim Centrum Kultury swoją najnowszą płytę "O". To płyta-opowieść. "O" przywołuje dawne byty, zapomniane istoty, historie z morałem, dawną wizję świata. Motywy czerpane garściami z ludowych baśni i gawęd układane są w nowej kolejności, parafrazowane, przetwarzane lub stanowią bazę do zupełnie odrębnego snucia opowieści. Rozsmakowani w minionej kulturze, Chłopcy kontra Basia ubierają słowa we współczesne kompozycje, nadając im aktualny wymiar i sens. Ubogacają swe dotychczasowe brzmienie w partie trąbek, ukulele, fortepianu. Dryfują pomiędzy archaicznie brzmiącymi melodiami a tanecznym groovem, eksperymentują z barwami, formą, brzmieniem. Pomimo minimalistycznego trzonu - śpiewu, kontrabasu i perkusji - starają się wciąż zachwycać i zaskakiwać - także samych siebie.

Posłuchaj opowieści. Jej rytm wyznacza pojawiający się na wiedźmim welonie ścieg. Tu, w cieniu bliźniaczych gór, dobro i zło łączą się w czułym uścisku. Klątwa przynosi ukojenie, uświęcona woda - zgubę. Posłuchaj opowieści spod czarnego sukna. O wiecznym nigdy, o końcu świata, o niemożliwej miłości. "O".

Skład:
Barbara Derlak - śpiew | Marcin Nenko - kontrabas | Mateusz Modrzejewski - perkusja | Łukasz Korybalski - trąbka | Sebastian Wielądek - lira korbowa, duduk, kavalINFIDELIS

InFidelis - laureatki konkursu Nowa Tradycja 2016 - II nagroda oraz nagroda publiczności "Burza Braw".

Repertuar duetu jest inspirowany melodiami ludowymi z całej Polski - tymi znalezionymi w dziełach Oskara Kolberga i tymi zasłyszanymi na własnym podwórku. InFidelis nie dotrzymuje wierności żadnemu gatunkowi, stylistyce czy konwencji. To nie muzyka korzeni, lecz muzyka koron drzew - punkt wyjścia do własnych artystycznych poszukiwań.

InFidelis znaczy NieWierne. Instrumentalny duet założony przez Helenę Matuszewską i Martę Sołek czerpie z tradycji, ale nie jest wierny rutynie. Główne role grają w nim dwa niezwykłe instrumenty ludowe - suka biłgorajska i fidel płocka, spotykając się na scenie z looperem.

We wrześniu 2015 ukazał się ich debiutancki album "Projekt Kolberg", zrealizaowany dzięki stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Młoda Polska". InFidelis są także laureatkami konkursu Scena Otwarta na Mikołajkach Folkowych 2015 - II nagroda.

Skład:
Helena Matuszewska - suka biłgorajska, looper | Marta Sołek - fidel płocka, suka biłgorajska

ŻYWIOŁAK

12.03.2016 (sobota)


BCK art.bem (ul. Górczewska 201
(wejście od ul. Konarskiego))
bilety na koncert: 20 zł / 15 zł
udział w warsztatach: bezpłatny (wcześniejsze zapisy - warsztaty@artbem.pl)
Folkowo Bemowo, art.bem - ŻYWIOŁAK (12 marca, Warszawa)godz. 12:00-14:00 - warsztaty wokalne
limit miejsc został wyczerpany
prowadzą: Olga Rembowska i Wiktoria Kwiatkowska

Spotkanie rozpocznie się od krótkiej, barwnej i nieco magicznej opowieści o dawnych tradycjach i obyczajach jednego z bardziej tajemniczych polskich regionów - Pomorza. Później kilka tradycyjnych pieśni z tego regionu, które artyści odnaleźli w etnomuzykologicznych opracowaniach Kolberga, będzie przedmiotem wspólnej nauki-zabawy. Finałem warsztatów będzie wspólny występ z całym zespołem podczas wieczornego koncertu.godz. 19:00 - koncert zespołu Żywiołak

Formację Żywiołak stworzyli pasjonaci nurtów określanych mianem heavyfolku, folkmetalu, czy też hard-folku. Swoją muzykę określają mianem neoludowej często bowiem inspirują się, szczególnie w warstwie tekstowej dawnymi słowiańskimi obrzędami, podaniami i legendami. Grają żywiołowo, bezkompromisowo, nierzadko radykalnie, a każdy ich koncert to swego rodzaju magiczne misterium-spektakl na długo pozostający w pamięci. Aktualnie muzycy pracują nad nową płytą "Obyczaje śmiertelne", która poprzedzona będzie Epką "Muzyka Psychoaktywnego Stolema". Materiał z obu krążków oparty będzie w dziewięćdziesięciu procentach na materiale etnograficznym Pomorza. Większość muzycznych inspiracji pochodzić będzie właśnie z kolbergowskiego tomu "Pomorze", studiowanego przez Jaworskiego "niczym Biblia".

Skład zespołu:
Robert Jaworski, Michał Stawarz, Kamil Strzyżewski, Wiktoria Kwiatkowska, Olga Rembowska
do wygrania zaproszenie na koncert EROTYKI LUDOWE (14 lutego, Warszawa)

Mamy dla Państwa dwuosobowe ZAPROSZENIE na koncert "MAKARUK - Erotyki Ludowe"

:: Aby wygrać zaproszenie, prosimy przysłać e-mail z propozycją trzech polskich zespołów, które chcieliby Państwo usłyszeć w cyklu Folkowo Bemowo.
:: W temacie wiadomości proszę napisać "Erotyki Ludowe - Folkowo Bemowo".EROTYKI LUDOWE

14.02.2016 (niedziela)


BCK art.bem (ul. Górczewska 201
(wejście od ul. Konarskiego))
bilety na koncert: 20 zł / 15 zł
udział w warsztatach: bezpłatny (wcześniejsze zapisy - warsztaty@artbem.pl)
Folkowo Bemowo, art.bem - Erotyki Ludowe - Makaruk, Tymański, Zespół Śpiewaczy z Rudy Solskiej (14 lutego, Warszawa)

Folkowo Bemowo, art.bem - Erotyki Ludowe - Makaruk, Tymański, Zespół Śpiewaczy z Rudy Solskiej (14 lutego, Warszawa)godz. 12:30-14:00 - muzyczne warsztaty wokalno-instrumentalne
prowadzący: Asja Czajkowska, Łukasz Czekała, Dariusz Makaruk

Tematem przewodnim warsztatów będzie przedstawienie różnych sposobów na własną interpretację znanej polskiej twórczości muzycznej, ze szczególnym uwzględnieniem muzyki ludowej z regionu biłgorajskiego. Uczestnicy poznają podstawowe umiejętności wokalne, tradycyjne polskie melodie i teksty (w szczególności ludowe) oraz ich kreatywne interpretacje i opracowania zgodne z nowoczesnymi trendami w muzyce rozrywkowej. Uczestnicy warsztatów przygotują z prowadzącymi jeden utwór z repertuaru polskich pieśni ludowych, a następnie zaprezentują go na scenie przed wieczornym koncertem.

Podstawowym tematem zajęć będzie wokal, możliwe jest również uczestnictwo instrumentalistów, po wcześniejszym zadeklarowaniu i potwierdzeniu zgłoszenia (instrumenty smyczkowe i elektroniczne).


godz. 19:00 - koncert "Makaruk - Erotyki Ludowe"
Makaruk, Tymon Tymański i Zespół Śpiewaczy z Rudy Solskiej

"Makaruk - Erotyki Ludowe" to koncertowy projekt muzyczny, który łączy oryginalną polską muzykę ludową z nowoczesną improwizacją elektro-jazzową. Koncerty zespołu przepełnione będą dźwiękowymi pejzażami, magią, ludowym mistycyzmem oraz transowością. Repertuar zespołu, to utwory o miłości, zdradzie, zauroczeniu, ale również refleksyjne ballady i utwory poświęcone tematom śmierci i przemijania, przez co spektrum emocji poruszanych na koncercie jest bardzo szerokie. Brzmienie zespołu to połączenie ciekawych opracowań jazzowych i elektronicznych, zawierających barwne ludowe teksty i melodie oraz nowoczesne i szerokie brzmienie cyfrowe. Całość dopełnia udział jednego z najbardziej utytułowanych zespołów śpiewających tradycyjnym głosem białym (Zespół Śpiewaczy z Rudy Solskiej, nagrodzony m.in. nagrodą im. Oskara Kolberga), jak również gościa specjalnego - Tymona Tymańskiego, twórcy polskiej sceny yassowej.

HAPPY PLAY DIXIELAND BAND

23.01.2016 (sobota)


BCK art.bem (ul. Górczewska 201
(wejście od ul. Konarskiego))
bilety na koncert: 20 zł / 15 zł
udział w warsztatach: bezpłatny (wcześniejsze zapisy - warsztaty@artbem.pl)

do wygrania bilety na koncert HAPPY PLAY DIXIELAND BAND (23 stycznia, Warszawa)

Mamy dla Państwa dwa podwójne ZAPROSZENIA na koncert zespołu Happy Play Dixieland Jazz.

:: Aby wygrać zaproszenie, prosimy przysłać e-mail z propozycją trzech polskich zespołów, które chcieliby Państwo usłyszeć w cyklu Folkowo Bemowo.
:: W temacie wiadomości proszę napisać "Happy Play Dixieland Jazz - Folkowo Bemowo".
Folkowo Bemowo, art.bem - HAPPY PLAY DIXIELAND BAND (23 stycznia, Warszawa)godz. 12:00-14:00 - międzypokoleniowe warsztaty wokalne
prowadzą: muzycy zespołu Happy Play Dixieland Jazz

Warsztaty poprowadzą muzycy z zespołu Happy Play Dixieland Jazz: Mieczysław Mazur i Andrzej Bigolas. Nie będziemy uczyć się jazzu, ale spróbujemy go poczuć. Tradycyjny jazz to przede wszystkim wspaniała muzyczna zabawa i rytm, który porywa. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się co to jest i jak brzmi tradycyjny jazz oraz nauczą się śpiewać jazzowe przeboje. Na wieczornym koncercie uczestnicy warsztatów wykonają go wspólnie z najlepszymi polskimi tradycjonalistami jazzowymi - zespołem Happy Play Dixieland Jazz.godz. 19:00 - koncert zespołu Happy Play Dixieland Jazz

Karnawałowy koncert, wyjątkowa podroż do korzeni jazzu, czasów dixielandowych brzmień i słynnych nowoorleańskich parad muzycznych. Muzyczny, perfekcyjny żywioł z drobną nutką nostalgii to gwarancja niezwykłej, radosnej przygody - to prawdziwy karnawał gdzie radość grania łączy się z radością słuchania. Nowoorleańskie standardy, szlagiery muzyki popularnej takie jak Hello Dolly, Mały Żigolo i własne kompozycje członków zespołu – to po prostu stary, dobry jazz w najlepszym wykonaniu.

Muzycy Happy Play to legendy polskiego jazzu. Wystarczy wspomnieć, że Mieczysław Mazur i Andrzej Snajper Jastrzębski współtworzyli Ragtime Jazz Band, którego płyta jako jedyna polska płyta znalazła się w nowoorleańskim Muzeum Jazzu, a na festiwalu muzycznym w Szwecji, w Malmӧ, Ragtime Jazz Band wszedł na scenę po zespole Luisa Armstronga. Za kulisami Armstrong usłyszawszy muzykę zapytał kolegów, dlaczego nic nie wie, że na festiwalu jest drugi amerykański zespół. Nie rozpoznawał żadnego z utworów, ponieważ były to wyłącznie kompozycje polskich jazzmanów. Kiedy zespół skończył grać, został zaproszony do garderoby Luisa Armstronga, który osobiście gratulował i ściskał dłonie muzykom i każdemu z nich złożył autograf na programie festiwalowym. Lepszej rekomendacji dla muzyków nie sposób sobie wyobrazić.

Zespół Happy Play Dixieland Band wystąpi w składzie:
Roman Karwowski - trąbka | Andrzej Bigolas - klarnet, vocal | Andrzej Piela - puzon Andrzej Snajper Jastrzębski - suzafon | Mieczysław Mazur - fortepian | Robert Barczyński - banjo | Czarek Ziółkowski - perkusja


FOLKOWO BEMOWO 2015

FOLKOWO BEMOWO 2014