To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wyświetlić całą stronę

WĘDROWIEC

Wędrowiec - zespół wykonujący improwizowaną muzykę inspirowaną folklorem polskim. To próba zadomowienia się współczesnej wrażliwości w tradycyjnej muzyce obrzędowej Polski centralnej (głównie Mazowsza oraz Lubelszczyzny) zapisanej przez Oskara Kolberga lub utrwalonej w nagraniach archiwalnych. Jako, że jest to muzyka, która w swoim naturalnym kontekście już nie istnieje, członkowie grupy docierają do niej z pomocą wyobraźni ukształtowanej przez muzykę współczesną (zwłaszcza "minimal music"), doświadczenia teatralne oraz spotkania z muzykantami czy śpiewaczkami starszego pokolenia. Także sposobem prezentacji grupa Wędrowiec nawiązuje do dawnych obrzędów, nie dosłownie, jak to bywa w przypadku grup folklorystycznych, lecz poprzez formę, która jest bardziej częściowo improwizowanym spektaklem dźwiękowym niż koncertem.

Muzycy Wędrowca brali udział wcześniej w takich przedsięwzięciach muzycznych jak m.in.: Księżyc, Bractwo Ubogich, Kapela Domu Tańca, Kołowrót, Pies Szczeka.

Jako Wędrowiec zadebiutowali jesienią 2003 roku, a w roku 2004 zdobyli I nagrodę w Festiwalu Folkowym "Nowa Tradycja" organizowanym przez Polskie Radio. Po dwuletniej przerwie zespół wznowił działalność w 2006 roku, a Bartosza Niedźwieckiego (skrzypka i dudziarza) zastąpił Piotr Herda. W latach 2007-2008 Wędrowiec koncertował m.in. na Warsztatach Europejskiej Unii Radiowej w Polskim Radiu, w Centrum Sztuki Współczesnej - Zamek Ujazdowski, w Szwecji i Niemczech oraz na Taborze w Szczebrzeszynie. W 2009 zespół nagrał demo i praktycznie zawiesił działalność, koncertuje bardzo rzadko, czasem gra także do tańca.

WĘDRUJĄ NUK NIEUZYWAJĄ
  

CD czasowo niedostępne
WĘDROWIEC 
Wędrowiec: Piotr Herda, Emilia Herda, Remek Hanaj, Agata Harz


multimedia:Polecamy:


JANUSZ PRUSINOWSKI TRIO

Janusz Prusinowski Trio 'PO KOLANA W NIEBIE'


KAPELA ZE WSI WARSZAWA

Kapela ze Wsi Warszawa 'NORD'


KOŻUCH

Kożuch 'IDZIE BURZA'


TĘGIE CHŁOPY

Tęgie Chłopy 'WESELE'


KAPELA MALISZÓW

Kapela Maliszów 'WIEJSKI DŻEZ'


ANIA BRODA

Ania Broda 'THOUSAND LAKES'


KAPELA BRODÓW

Kapela Brodów 'MUZIKAIM'


NEURASJA

NEURASJA


INDIALUCÍA

Michał Czachowski - INDIALUCÍA 'ACATAO'