To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wyświetlić całą stronę

WARSZAWA KYIV EXPRESS

   Znakiem rozpoznawczym polsko–ukraińskiego zespołu Warszawa Kyiv Express jest jazz inspirowany słowiańską muzyką ludową.
   Założyli go Piotr Karol Sawicki, pianista, kompozytor i aranżer, oraz Konstantyn "Cat" Donskoj, ukraiński trębacz, kompozytor i aranżer, od dwudziestu lat czynny na europejskiej scenie muzycznej.

   Między wybrzeżem Bałtyku, pasmem Tatr Zachodnich, a błękitnymi wodami Dniepru rozciąga się kraina, która przez stulecia kształtowała swoją własną, niezwykłą tożsamość. Zamieszkiwały ją społeczności posługujące się nie tylko wieloma językami, dzieliły się również ze sobą bogactwem różnorodnych emocji. Decydującą rolę odegrało tu istnienie jednego wielonarodowego, wielowyznaniowego i wielokulturowego państwa.
   Fascynująca i bogata jest muzyka ludowa tego regionu Europy. Nadal skrywa wiele tajemnic i stanowi wymarzone miejsce dla poszukiwaczy wielokulturowych inspiracji.
   I tak stało się w przypadku muzyków zespołu Warszawa Kyiv Express, których zafascynowała polska i ukraińska muzyka ludowa.
   Muzykę WKE tworzą z jednej strony odkrywane na nowo melodie wywodzące się z tradycji muzycznej Europy Środkowo-Wschodniej, z drugiej - bogate jazzowe aranżacje w mistrzowskim wykonaniu, rozbudowane improwizacje i wysmakowane brzmienie. Dzięki temu emocje drzemiące w muzyce regionów Polski i Ukrainy zyskują niezwykłą świeżość.
   Warszawa Kyiv Express - to nowe zjawisko we współczesnej muzyce jazzowej. Oryginalne, pełne ekspresji zestawienia rytmów, harmonii, skal i motywów, nieregularne metra i precyzyjna aranżacja sprawiają, że muzyka zaskakuje nieoczekiwanymi skojarzeniami.

HUCULSKI BLUES
  

CD - 40 zł Dodaj do koszyka