To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wyświetlić całą stronę

VOX VARSHE

Vox Varshe to trio wokalne, wykonujące muzykę wywodzącą się z tradycji żydowskiej. Zespół powołany został, aby przybliżać słuchaczom muzykę zapomnianą - często dostępną jedynie dla wąskiego grona odbiorców w murach synagog.

Zespół wykonuje zarówno tradycyjną muzykę żydowską a capella jak i poddaje utwory synagogalne nowym eksperymentom muzycznym, poszukując własnego brzmienia i klucza interpretacyjnego.

​Vox Varshe współpracuje m. in. z takimi muzykami jak Adeb Chamoun – wybitny syryjski perkusista, Michał Jacaszek - jeden z najbardziej oryginalnych twórców muzyki elektronicznej czy Jakub Stefek - organista specjalizujący się w organowej muzyce kameralnej.

Autorskie projekty zespołu były wykonywane na licznych koncertach i festiwalach, m. in. Festiwal Nowa Muzyka Żydowska w Warszawie, Noc Cracovia Sacra w Krakowie, Wschód Kultury – Inny Wymiar w Białymstoku, Non Sola Scripta we Wrocławiu, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Polanicy-Zdroju, Festiwal Czesława Miłosza na Litwie, a także wielu uroczystościach, jak zapalenie świec chanukowych przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

W maju 2018 roku projekt "Bramy Nieba", stworzony przez zespół razem z Michałem Jacaszkiem zdobył nagrodę Grand Prix 21. Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja".

Do drugiej połowy 2018 roku zespół działał pod nazwą Vocal Varshe.

BRAMY NIEBA
 VOCAL VARSHE 

CD - 30 zł Dodaj do koszyka