To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wyświetlić całą stronę

PIESNOCHORKI
oraz Zespół Kameralny Rosyjskich Instrumentów Ludowych

ZESPÓŁ WOKALNY PIESNOCHORKI

  Wokalny zespół ludowy Syberii został założony na początku lat osiemdziesiątych przez Olgę Abramową, znawczynię pieśni ludowych Rosji.
  Olga Abramowa jest znana dzięki swoim etnograficznym wyprawom po wsiach i siołach Syberii, w trakcie których troskliwie zbierała i opracowywała stare, syberyjskie pieśni.
  Podstawę repertuaru tworzą unikatowe pieśni syberyjskich Kozaków, opracowane przez Olgę Abramową. Ani jedna pieśń z repertuaru "Piesnochorek" nie jest obecnie wykonywana przez jakikolwiek inny zespół.
  Grupę tworzy 9 osób, głównie studentów wyższych szkół muzycznych Barnaułu. W trakcie swego istnienia zespół dał kilkaset koncertów praktycznie we wszystkich zakątkach Rosji. Z powodzeniem występował na festiwalach w wielu krajach świata.
  W roku 1996 roku zespół wystąpił z koncertami również w Polsce.
  Koncert zespołu "Piesnochorki" to jedyny w swoim rodzaju spektakl, w trakcie którego widz może zanurzyć się w atmosferę syberyjskiej wsi z przełomu XVII i XVIII wieku.

ZESPÓŁ KAMERALNY ROSYJSKICH INSTRUMENTÓW LUDOWYCH
pod kierownictwem Aleksieja Kuzniecowa (utwory: 4, 9, 10, 14, 19)

  Zespół został założony w 1983 roku przez Aleksieja Kuzniecowa, doświadczonego muzyka, kierownika muzycznego zespołu tańca narodowego "Ogońki". Muzycy wchodzący w skład zespołu to wirtuozi rosyjskich instrumentów ludowych. Grupa występuje z własnymi opracowaniami narodowych melodii.

KOZACKIE PIEŚNI I TAŃCE
  

CD - 30 zł Dodaj do koszyka
MC czasowo niedostępne

Oj zorzo ty, zórzko
Ach ty, brzozo
O czym dumasz, żołnierzu
Zagraj moja kobzo