To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wyświetlić całą stronę

POLSKIE RADIO DZIECIOM

   Odkąd istnieje Polskie Radio, nadaje program dla najmłodszych słuchaczy. Dawno, na początku, były to audycje "na żywo". Wiemy o nich sporo, bo zachowały się stosowne dokumenty i wspomnienia radiowców, ale nie zachował się, niestety, najdawniejszy dźwięk.
   Odkąd zaś Polskie Radio rejestruje swój program, rośnie ogromne archiwum audycji dla dzieci. Właśnie sięgamy do niego. Do tych "staroci", które wcale nie muszą porastać kurzem na półkach. Utwory z taśm radiowych postanowiliśmy przegrywać na takie płyty, które będą się nadawały do współczesnych odtwarzaczy. Żeby można ich było znów słuchać - już nie w programie radiowym, ale kiedy kto zechce - w domu, w samochodzie, w przenośnym odtwarzaczu w podróży.
   Audycje dla dzieci, słuchowiska, muzyka, poezja i literatura, były przygotowywane w Redakcji i w Teatrze Polskiego Radia z wielką pieczołowitością. Tworzyli je wybitni artyści - pisarze, poeci, kompozytorzy, aktorzy, muzycy, reżyserzy i realizatorzy dźwięku. Utalentowani redaktorzy dziecięcego programu stworzyli go przed kilkudziesięciu laty, by z czasem oddać w młodsze ręce. Był czas, kiedy miałam zaszczyt dołączyć do tego grona, być w nim przez wiele lat, uczyć się i pracować pod opieką wspaniałych ludzi.

Barbara Zembrzuska

JULIAN TUWIM
  

CD czasowo niedostępne

JAN BRZECHWA
  

CD czasowo niedostępne