To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wyświetlić całą stronę

OKMEL

  Zespół wokalno-instrumentalny OKMEL pod kierownictwem Krzysztofa Boczniewicza działa od 2001 roku. W skład zespołu wchodzi dziewięć osób. Wszystkich łączą więzi rodzinne, dlatego zespół ma charakter kapeli rodzinnej. Postanowili pielęgnować i umacniać kulturę łemkowską. Kapela pochodzi z Przemkowa.
  Bardzo szybko zaowocowała praca nad tradycjami rodzinnymi, bowiem w listopadzie 2001, po trzymiesięcznych próbach kapela przedstawiła swój debiutancki program na IX Ogólnopolskich Spotkaniach Grup Śpiewaczych "Ziemia i Pieśń" w Szprotawie, za który otrzymała III nagrodę. Następnie jako laureat wróciła z I Ogólnopolskich Spotkań Rodzin Muzykujących w Gubinie.
  W sierpniu 2002 roku zespół zagrał na Łemkowskiej Watrze w Michałowie, później uzyskał zaproszenie do udziału w Kiermaszu Kultury Łemkowskiej w Warszawie. Koncertował również na Spotkaniach z Kulturą Łemkowską w Gorzowie Wielkopolskim i Strzelcach Krajeńskich. Udział zespołu w odbywających się festiwalach w Szprotawie przyniósł kolejny sukces w postaci nagrody Radia Zachód "Złotego Mikrofonu".
  W sierpniu 2003 roku zespół otrzymał zaproszenie na koncert do Niemiec, gdzie udało mu się nawiązać współpracę z gospodarzami kilku miast łużyckich. We wrześniu 2003 otrzymał propozycję uczestnictwa w Warszawskich Spotkaniach z Kulturą Łemkowską.

ŁEMKOWSKI CZARDASZ
  

CD czasowo niedostępne

Jak sobi zaśpiwam
Oj chmarytsia