To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wyświetlić całą stronę

ANA MOURA

   Ana Moura to portugalska wokalistka, która uchodzi obecnie za jedną z najważniejszych przedstawicielek młodego pokolenia fado. Artystka dysponuje mocnym i przejmującym głosem, ale stawia przede wszystkim na intymność i kameralność. Jej aranżacje nie przytłaczają nadmiarem instrumentów (najczęściej śpiewa z towarzyszeniem gitary klasycznej), a interpretacje dalekie są od melodramatycznych wykonań Marizy.
   Zadebiutowała w 2003 r. albumem "Guarda-me a Vida na Maoî". Płyta zebrała znakomite recenzje, została świetnie przyjęta przez publiczność zarówno portugalską, jak i międzynarodową. W 2005 r. Tim Ries, saksofonista The Rolling Stones, zachwycony głosem Any, zaprosił ją do współtworzenia płyty w ramach The Rolling Stones Project. Przyjaźń z gigantami rocka zaowocowała udziałem Tima Riesa w pracy nad kolejnym albumem Any. Płyta ukazał się w pierwszej połowie 2007 r. - pokryła się podwójną platyną i stała się jednym z najpopularniejszych wydawnictw z muzyką fado w historii.

GUARDA-ME A VIDA NA MÃO
  

CD - 65 zł Dodaj do koszyka




ANA MOURA

 



News:

:: koncerty Any Moury:

miejsce: Synagoga Pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7, Wrocław
termin: poniedziałek, 2 marca 2015 r., godz. 19:30
bilety: 150 zł - I miejsca, 120 zł - II miejsca, 90 zł - III miejsca, 60 - wejściówki stojące (studenci i uczniowie)
w ramach: Ethno Jazz Festival



miejsce: Palladium, ul. Złota 9, Warszawa
termin: wtorek, 25 listopada, godz. 20:00
bilety: 90-120 zł

Artystka wystąpi w ramach cyklu "Deutsche Bank Invites", który gościł już m.in.: Leonarda Cohena, Branforda Marsalisa, Marizę, Herbiego Hancocka, Cesarię Evorę, Joe Cockera, Michaela Bublea, Avishai Cohen oraz Fredrikę Stahl.

Bilety do nabycia za pośrednictwem: www.eventim.pl



WYWIAD z Aną Mourą

   Ana Moura zdobyła serca Portugalczyków już pierwszym albumem "Guarda-me a vida na mão", dlatego nie dziwi fakt, że od tamtej chwili trafiają w jej ręce same platynowe i podwójnie platynowe płyty. Jak to się stało, że dziewczyna, pojawiając się na rynku wśród tylu wspaniałych przecież artystów tego gatunku, wybiła się tak wysoko,że jako pierwsza portugalska pieśniarka fado zaśpiewała na scenie Carnegie Hall? Być może dzięki niskiemu, zmysłowemu głosowi, być może dzięki oryginalnym interpretacjom tradycyjnego fado, a może dzięki odwadze pokazania własnego pojmowania muzyki jej kraju, poza jego granicami.
   Dla Any Portugalia to za mało – ma ambicję propagowania żywej portugalskiej kultury na całym świecie. W jej barwie zakochał się zespół The Rolling Stones, a w czasie naszej rozmowy zadzwonił sam... Prince! Ale żeby to zrozumieć - trzeba posłuchać...

Z okazji ukazania się na polskim rynku płyty "Leva-me aos fados" Jazz Forum przeprowadził wywiad z Ana Mourą (opublikowano w JAZZ FORUM 7-8/2010).

Polecamy ciekawe płyty:

MERCEDES PEÓN

Mercedes Peón - SIHA


BEIRUT

Beirut - 'THE FLYING CLUB CUP'


PAUL BRODY

Paul Brody 'FAR FROM MOLDOVA'


IGNACIO FERNÁNDEZ

Ignacio Fernández - 'BUSCARÉ'


MASTER DRUMMERS OF AFRICA

MASTER DRUMMERS OF AFRICA


ANYA JAGIELSKA

Anya Jagielska 'LUNAS OLVIDADAS'


BENTE KAHAN

Bente Kahan - YIDDISHKAYT


DANIEL KAHN

Daniel Kahn - THE BROKEN TONGUE


GLIMPSE OF KUTCHI MUSIC

GLIMPSE OF KUTCHI MUSIC


MAARJA NUUT

Maarja Nuut 'SOOLO'


PARIS TO KYIV

Paris To Kyiv 'FRAGMENTI'