To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wyświetlić całą stronę

MINSKER KAPELYE

   Minsker Kapelye jest zespołem założonym przez muzykologa, kompozytora, klarnecistę i pianistę Dmitriego Slepovitcha w Mińsku w 2001 roku. Głównym celem działalności grupy jest zachowanie oraz przypominanie spuścizny muzycznej litwackich (białorusko-litewskich) gmin żydowskich. Repertuar zespołu opiera się na materiałach zgromadzonych przez Źmiciera Ślapowicza (Dmitriego Slepovitcha) i Ninę Ściapanską (1954-2007) w czasie ekspedycji naukowych po Białorusi i Litwie, które odbywały się od 1997 roku, a także materiałach znajdujących się w archiwach Białorusi, Rosji i Litwy.
   W roku 2002 Minsker Kapelye nagrała swoją pierwszą płytę A Fayerl Far Dem Hartzn (Ciepło dla serca) z utworami z kolekcji Moiseja Beregowskiego, Nikołaja Findejzena, Dmitriego Slepovitcha i Ninę Ściapańską. Druga płyta Mińsk-Kielce-Berlin ukazała się w Polsce w 2006 roku w ramach projektu "Wielcy Klezmerzy Wschodu i Zachodu" we współpracy, słynnym trąbkarzem Paulem Brodym. Minsker Kapelye wzięła również udział w niekomercyjnym projekcie UNICEF "Kołysanki". Album ten dostał wyróżnienie Projekt Roku 2007 na Białorusi.
   Kapela bierze udział w licznych festiwalach folkowych i rockowych, gra na weselach oraz innych Świętach żydowskich w Rosji, na Litwie, w Niemczech, Holandii, Belgii i Polsce. Minsker Kapele występowała wspólnie z tak znanymi muzykami, jak Paul Brody, Yale Strom oraz Michael Alpert.

WIELCY KLEZMERZY WSCHODU I ZACHODU
  

CD - 24.50 zł Dodaj do koszyka

DI ORTIKE - TUTEJSI - THE LOCALS
  

CD nakład wyczerpany