To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wyświetlić całą stronę

LA CHERGA

   LA CHERGA tworzy muzykę, którą można by określić mianem Balkan-electro-roots 21-go wieku. Zespół tworzą muzycy pochodzący z byłej Jugosławii. Główna wokalistka IRINA KARAMARKOVIC uciekła z Kosowa podczas tamtejszego konfliktu. NEVENKO BUCAN – chorwacki czarodziej elektroniki specjalizujący się w mieszaniu dub'u i klimatów bałkańskich także opuścił swoją ojczyznę umykając przed zalewem nacjonalizmu, który zniszczył Jugosławię czasów Tito. Pozostali członkowie grupy pochodzą z Bośni i Macedonii.
   La Cherga powstała w Niemczech i w Austrii, gdzie wspomniani muzycy osiedli i zaczęli czuć nową muzyczną tożsamość, nazywaną przez Irinę "filozofią post-pesymistyczną". Udzielali się tam w różnego rodzaju artystycznych projektach, często zaangażowanych w działania antywojenne.
   La Cherga (nazwa została zaczerpnięta od tradycyjnego bałkańskiego dywanu, wykonywanego ze splecionych szmatek – rodzaj recyklingu, który artystom wydał się najodpowiedniejszy do oddania charakteru ich twórczości) "wyplata" muzyczny kolaż, tworzy bałkańską muzykę wielokulturową – rodzaj manifestu: ich brzmienie to wszystko co najlepsze ze Wschodu i Zachodu (rytmy skank i gorzko brzmiące dęciaki, elementy dub'u i techno z Detroit), przeplatane charyzmatycznym głosem Iriny, która poprzez śpiew uwalnia twój umysł z mentalnej niewoli.

FAKE NO MORE
  

CD - 60 zł Dodaj do koszyka