To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wyświetlić całą stronę

KRZYWA GRZYWA

   KRZYWA GRZYWA to zespół grający żywiołową muzykę folkową z całego świata. Tworzą go: podpierający się wieloletnim doświadczeniem koncertowym: wirtuoz akordeonu z Bułgarii Ewgenij Genew; grający na kontrabasie Jacek Lech; skrzypek Grzegorz Dąbrowski.
   "Od powagi baroku po ekstazę w Maroku" - hasło to najlepiej chyba określa muzyczną propozycję akustycznego zespołu z Wrocławia "KRZYWA GRZYWA".
   Zespół posiada w swoim repertuarze utwory (głównie tańce) pochodzące z różnych części świata i tradycji kulturowych. Poza niezbędnym w muzyce folkowej marginesem dopuszczającym interpretację, improwizację, co znacząco wpływa na spontaniczność wykonania, zespół dba o zgodność stylistyki wykonawcze z daną tradycją, z jakiej pochodzi konkretny utwór. Dlatego też grane przez muzyków m.in. tańce bułgarskie, macedońskie, greckie, rumuńskie, polskie, żydowskie, barokowe francuskie, czy argentyńskie (autorstwamistrza gatunku Astora Piazzolli), jak i polskie, ukraińskie oraz bułgarskie utwory wokalne tworzą pejzaż różnorodnych melodii, skal, temp, rytmów, utrzymanych w charakterystycznych dla siebie konwencjach,acz mieszczących się w stylistyce wypracowanej przez zespół.

POSZŁO DZIEWCZE PO ZIELE
  

CD - 25 zł Dodaj do koszyka

Prosił ci ją
Raczenica
Taniec Francuski III