To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wyświetlić całą stronę

HOYRAKY

   Pomysł na stworzenie zespołu dojrzewał w głowach trzech obecnych muzyków - Jarka, Wieśka i Leszka - na długo przed jego oficjalnym powstaniem. Jednakże dopiero w styczniu 2011 roku odbyły się pierwsze próby, a podstawowy skład krystalizował się przez następne dwa miesiące. Początkowy repertuar zespołu stanowiły covery tak znanych tuzów ukraińskiego folku jak: Haydamaky, Horpyna, Mad Heads z czasem dokonując ich przeróbek wg własnych pomysłów. Repertuar grupy stale rośnie, poszerza się nie tylko o pieśni autorskie, ale i o popularne pieśni ludowe w nowej interpretacji.
   Po raz pierwszy pod nazwą "Hoyraky" zespół brał udział w konkursie piosenki ukraińskiej "Z Pidlaskoj Krynicy" w Bielsku Podlaskim (w maju 2011 roku). Wkrótce po tym do zespołu dołączyły dwie wokalistki.
   Ideą grupy jest wykorzystanie wielokulturowości własnego regionu jakim jest Podlasie poprzez łączenie tradycyjnych ukraińskich piosenek ludowych z elementami współczesnego rytmu (wzbogacając je szczyptą rocka i reggae).
   Tworząc zespół złożony z osób o różnym pochodzeniu narodowościowym i wyznaniowym, staramy się dać dobry przykład dla różnych społeczności naszego regionu, aby powiedzenie "Muzyka łączy ludzi" nie było pustym sloganem.

FOLK`N`ROLL
  

CD - 32 zł Dodaj do koszyka