To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wyświetlić całą stronę

Gennady GENDOS Chamzyryn

  Postać nieprzeciętna na tuwińskiej scenie muzycznej. Jego zainteresowania wybiegają daleko poza „muzykę ludową”. Szaman i artysta lub artysta szaman jak siebie określa, penetruje nowe światy bada w jaki sposób można zastosować tradycję tuwińską, gardłowy śpiew i muzykę. Eksperymentuje z rockiem, muzyką elektroniczną i jazzem.
  W ostatnich latach Gendos przygotował projekt w którym ukazuje szamańską muzykę z Tuwy. Pierwsze takie koncerty zagrał gdy oczekiwał w Polsce na kolegów z rockowej formacji. Były one entuzjastycznie przyjęte, co pozwoliło śmielej patrzeć w przyszłość. Wiosną 2004, z pomocą Nicka Dimitrieva, Gendos nagrał w moskiewskim studio pierwszy solowy album "Kamlanie". Wypełnia go szamańska muzyka, naturalna, prosta, improwizowana. Słowem wstępnym opatrzyła płytę Sainkho Namtchylak. Latem solowa kariera Gendosa zaczęła nabierać rozpędu.
  Każdy solowy koncert to misterium fascynujące publiczność. Pełne witalności występy, ukazują szamańską duszę Gendosa oraz piękno tuwińskich piosenek. Archaiczny, pierwotny śpiew hipnotyzuje słuchaczy i dostarcza energii.
  Jesienią 2004 roku, podczas kolejnej polskiej wizyty, Gendos zdecydował się nagrać materiał prezentowany na koncertach. Do Ząbkowickiego studia "New Jeruzalem" zaprosił kilku muzyków z Polski i Rosji. Tak powstał album "Ham-Dyt", który został wydany latem 2005. Zresztą cały 2005 rok był bardzo pracowity. Gendos występował w małych salach i na wielkich scenach w Polsce, Czechach, Niemczech i Francji.

LIVE AT ALCHEMIA
  

CD nakład wyczerpany


HAM-DYT
  

CD nakład wyczerpany


Angchy-La Men (Myśliwy)
Tim-Pan
Opjej Yry

Zobacz też:

YAT-KHA