To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wyświetlić całą stronę

DZIECI Z BRODĄ

   Na początku (1998) były „Kolędy z Brodą” – czyli kolędowy projekt Joszka Brody – to pierwsze wydarzenie artystyczne, w jakim dzieciaki wzięły udział. Trasa koncertowa oraz nagrania z udziałem między innymi Antoniny Krzysztoń, Józefa Brody, Janusza Grzywacza, Wojciecha Waglewskiego, Pospieszalskich, artystów flamenco i górali z Koniakowa i Istebnej.
   W 2000 roku Telewizja Polska zrealizowała teledysk do kolędy „Śliczna Panienka”. Wtedy powstał pomysł, żeby stworzyć z dzieciakami zespół. Zaczęła się współpraca z programem „Ziarno”, w wyniku której powstało 10 teledysków oraz płyta „Normalnie szok!” wydana w 2002 roku.
   Kolejna płyta zespołu powstała w 2003 roku. „Halo halo Dzieci Europy” to przede wszystkim nowatorskie, folkowe brzmienie, inspiracja muzyką etniczną Europy w wykonaniu wybitnych artystów. Płyta została zaśpiewana w 11 językach europejskich przez małych wykonawców z wielu krajów. Powstały 3 teledyski do tego projektu, w tym klip „Hej ruku andi”, który zdobył nagrodę Yach 2003.
   Kolejny album zespołu, wydany w 2004 roku to „Czuwaj Wiaro!”. Piosenki z Powstania Warszawskiego wykonane przez dzieci i wybitnych polskich muzyków. W związku z ta płytą Jan Pospieszalski zrealizował dla Telewizji Polskiej program „Piosenki, co na order zasłużyły”. Teledyski z tego programu są obecne jako stała ekspozycja w Muzeum Powstania Warszawskiego.
   Dzieciaki występują z Joszkiem w Polsce i Europie, są częstym gościem w programach telewizyjnych. Zespół wziął udział w akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę nagrywając piosenkę i teledysk „Podziel się”. W 2006 roku dzieciaki śpiewały dla Papieża Benedykta XVI piosenkę „Benedetto” na lotnisku w Balicach.

POTWORY WYŁAŻĄ Z NORY
  

CD czasowo niedostępne


CZUWAJ WIARO! PIOSENKI Z POWSTANIA WARSZAWSKIEGO 1944
  

CD czasowo niedostępne

HALO HALO. DZIECI EUROPY
  

CD czasowo niedostępne


Zobacz też:

JOSZKO BRODA