To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wyświetlić całą stronę

DOBRANOTCH

   Dobranotch powstała w 1997 roku w Nantes we Francji, gdzie jej przyszli członkowie wybrali się "w poszukiwaniu muzyki celtyckiej", jak to określa ich oficjalna biografia, ale tak naprawdę grali na ulicach zarabiając pieniądze.
   Zespół pochodzi z Sankt Petersburga. Jest to wyjątkowa grupa muzyków - podróżników. Artyści inspirują się zarówno tradycyjną muzyką rosyjską, ukraińską, białoruską jak i bałkańską, żydowską, a nie obcy jest im także folklor miejski.
   Muzyczna mieszanka stylów ma swoje źródło w pochodzeniu poszczególnych członków zespołu: perkusjonista Ussama Shakhin pochodzi z Libanu, akordeonista Andrei Sapkevich jest z Mołdawii. Andrei ukończył konserwatorium, jego ojciec zaś był skrzypkiem ludowym – samoukiem, który grywał na mołdawskich weselach. Khramstov wprowadza do brzmienia zespołu wpływy żydowskie.
   Koncerty grupy tryskają energią i pozytywną wibracją, która przechwytywana jest przez wszystkich słuchaczy. Dzięki temu nikt z uczestników koncertu nie potrafi ustać w miejscu, a sam koncert przeradza się w wielką "balangę".

IN THE EAST THE SUN DECIDES ALL
  

CD nakład wyczerpany


GAGARIN CHOCHEK
  

CD nakład wyczerpany