To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wyświetlić całą stronę

DANAR

   Danar to jedna z najciekawszych polskich grup wykonujących muzykę celtycką. Twórczość zespołu nawiązuje do nowoczesnego folku irlandzkiego. Tradycyjne tańce i piosenki są dla nich punktem wyjścia do tworzenia własnych wizji muzycznych, łączenia w jedno pozornie obcych sobie światów. Można tu usłyszeć nutę jazzową, puls swingu, kołysanie bossa-novy, dźwięki ze wschodu, dynamikę transowego rocka. Wszystko to spajane jest w jedną całość głęboką fascynacją tradycyjną kulturą muzyczną Irlandii i innych krajów celtyckich. Koncerty zespołu wciągają w swoisty taniec emocji. Tradycyjne akustyczne instrumentarium z Zielonej Wyspy wzbogacone jest bębnami z innych kultur świata.
   Zespół zadebiutował w 2004 roku na Festiwalu Kultury Celtyckiej w Dowspudzie, zagrał również podczas reaktywacji tego kultowego festiwalu w roku 2007. Występował na najważniejszych festiwalach muzyki celtyckiej: "Zamek" w Będzinie (2005, 2006, 2007, 2008), "Magiczne Wyspy Zielone" w Krakowie (2004), w cyklu "Echa Celtyckie" w Warszawie (2005, 2006) oraz na wielu innych scenach w Polsce, Niemczech i Austrii.
   W grudniu 2006 roku zdobył wyróżnienie specjalne na XVI Festiwalu "Mikołajki Folkowe". Podczas XVII edycji "Mikołajków Folkowych" Patrycja Napierała zdobyła nagrodę dla wyróżniającej się instrumentalistki. Muzycy zespołu podróżują na Zieloną Wyspę by poznawać muzykę przez wspólne granie z Irlandczykami na popularnych tam sesjach i przenoszą ten zwyczaj na polski grunt.

DANAR
  

CD - 38 zł Dodaj do koszyka