To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wyświetlić całą stronę

ARS NOVA

  ARS NOVA zespół instrumentów dawnych Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego istnieje od 1981 r., kieruje nim Jacek Urbaniak. Ars Nova specjalizuje się w muzyce europejskiej XIII-XVI w. i należy do czołowych grup tego rodzaju w Polsce. Zespół występował w najważniejszych salach koncertowych w kraju i za granicą. Ars Nova nagrywa swój repertuar dla Polskiego Radia, do TV i na płyty. Do najważniejszych osiągnięć fonograficznych zespołu należą premierowe nagrania wielu dzieł muzyki polskiego średniowiecza i renesansu. Zespół otrzymał pięciokrotnie nominacje oraz prestiżową polską nagrodę fonograficzną FRYDERYK '96 za płytę z muzyką polskiego renesansu "Melodie na psałterz polski Mikołaja Gomółki".

  Zespół współpracował z wybitnymi polskimi śpiewakami: Andrzejem Hiolskim, Jerzym Artyszem, Łucją Prus i Jadwigą Rappé sięgając wówczas po utwory nowszej muzyki polskiej.

  W ciągu dwudziestu jeden lat działalności Ars Nova zagrała około 5OO koncertów w kraju i za granicą oraz nagrała 15 płyt CD. Brała też udział w spektaklach Opery Narodowej (Ludus Danielis, Jadwiga Królowa Polska) i Warszawskiej Opery Kameralnej (Cantigas de Santa Maria). Kreatywność muzyków zespołu kierowanych przez Jacka Urbaniaka pozwala na wykonywanie tego, co nic jest do końca zapisane przez kompozytorów. Jest ona również powodem do sięgania po inne pokrewne dziedziny muzyki wymagające inwencji twórczej: muzyki ludowej i współczesnej. Muzycy zespołu: Marcin Zalewski, Krzysztof Owczynik, Jacek Urbaniak mają dorobek kompozytorski, w tym wiele utworów opracowanych lub skomponowanych dla zespołu.

TABULATURA WARSZAWSKIEGO TOWARZYSTWA MUZYCZNEGO 1580
  

CD czasowo niedostępne

CANTIGAS DE SANTA MARIA - O CUDOWNYCH UZDROWIENIACH
  

CD czasowo niedostępne

MUZYKA POLSKIEGO RENESANSU
  

CD czasowo niedostępne


Modlitwa, gdy dziatki spać idą
Taniec 33

MUZYKA POLSKIEGO ŚREDNIOWIECZA
  

CD czasowo niedostępne


Omnia beneficia
Pieśń o Wiklefie

TAŃCE RENESANSOWE - NIDERLANDY, 1611 r.
  

CD czasowo niedostępne

MUZYKA PIASTÓW ŚLĄSKICH XIII-XV w.
  

CD nakład wyczerpany


Predulcis eurus
Meyn gemüth das wüth

ANATOMIA KOBYŁY
  

CD czasowo niedostępne


Siwy Konik
Taniec kobyły

MUZYKA JAGIELLONÓW
  

CD czasowo niedostępne

Gloria
Breve regnum

Pieśni Sefardyjskie
  

CD nakład wyczerpany

Entre la mar u el rio
Una matica de ruda