To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wyświetlić całą stronę

ALILA BAND

   Zespół Alila pochodzi z Izraela, miejsca styku kultur Wschodu i Zachodu. To młody, ale już doświadczony zespół grający muzykę w klimacie ethno fusion.
   Trzon brzmienia formacji stanowią oud (tzw. lutnia arabska), skrzypce, gitara basowa oraz perkusja. Alila korzysta z szerokiego spektrum dźwięków i stylów. Rezultatem tego jest muzyka, która jest jednocześnie ambitna i lekka w odbiorze, będąca dynamicznym połączeniem tradycji Wschodu i Zachodu, muzyki arabskiej i żydowskiej oraz basenu Morza Śródziemnego.
   Zespół powstał w 2006 roku, a cztery lata później nagrał swoją debiutancką płytę zatytułowaną „At Isak’s”. Wydany w 2010 roku przez wytwórnię „8th Note” debiut, to wynik poszukiwań i podróży poszczególnych muzyków Alili.
   Muzycy współpracowali także z lokalnymi sławami muzyki etnicznej, w tym, między innymi, z urodzonym w Maroku Shlomo Barem i znanym lutnistą Yairem Dalale.
   Miejscowi krytycy brzmienie tego unikalnego zespołu opisują m.in. słowami: od jemeńskich, melodyjnych harmonii, po czarujące, indyjskie partie basu; od bałkańsko-rumuńskich przyjęć, po eksplozję afrykańskich rytmów; od ciężkich egipskich bębnów po pełen uczucia amerykański funk.

AT ISAK’S
  

CD - 40 zł Dodaj do koszyka