aktualizacja: 09-01-2024 21:11:01

Witajcie.

Na tej stronie przedstawiamy wam informacje o imprezach o których nam się udało dowiedzieć.

Jeżeli wiecie o jakimś wydarzeniu, o którym nie napisaliśmy to podeślijcie nam.

Pokaż imprezy w mieście:
22-25.VI
- 57. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych - Kazimierz Dolny n. Wisłą

23-25.VI
- 16. Ethno Port Poznań - Poznań
Kto:W programie koncerty zespołów i muzyków z innych kontynentów, którzy zagrają muzykę zakorzenioną w tradycji: kurdyjski pieśniarz i instrumentalista RUSAN FILIZTEK z zespołem (Turcja/Francja), przedstawiciele Pigmejów Aka, wykonujący unikalną polifoniczną muzykę, reprezentujący prastarą kulturę mieszkańców lasów deszczowych NDIMA (Kongo Brazaville), południowokoreańskie zespoły łączące jazz z tradycją: SINNOI oraz CELLOGAYAGEUM (we współpracy z Jarasum Jazz Festival) oraz rodzinna grupa ZENE’T PANON z wyspy Reunion. Usłyszymy też dźwięki płynące z Europy: MARIA MAZZOTTA Trio Włochy (Sounds of Europe – Kreatywna Europa), STELIOS PETRAKIS QUARTET (Grecja), czy zespół KOSY (Polska).
Afrokaraibska grupa CONJUNTO PAPA UPA z Holandii, folkowo-punkowe BOHEMIAN BETYARS z Węgier (obydwa zespoły z programu Sounds of Europe w ramach Kreatywnej Europy) czy ukraińskie zespoły US ORCHESTRA i BALAKLAVA BLUES nikogo nie pozostawią obojętnymi na muzyczną energię zapraszającą do tańca.

2-9.VII
- 25. Festiwal EtnoKraków/Rozstaje - Kraków

7-9.VII
- EtnoBaltica 2023 - Swołowo
Co:EtnoBaltica jest wydarzeniem pełnym różnych form sztuki, skupiającym miłośników polskiej kultury. Jak co roku odbywa się w Swołowie - stolicy Krainy w Kratę, która zamienia się w wielobarwny tygiel tradycji dzięki żywym rytmom muzyki ludowej, oryginalnemu wystrojowi oraz interesującym muzykom etno i folk z rożnych stron Polski.
Kto:zagrają:
Kapela Niwińskich, Kapela Brodów, Michalove, Kapela Maliszów, Wowakin, Światowce, Adam Strug
ponadto:
warsztaty garncarskie z Jarosławem Arkuszyńskim, koncerty i potańcówki pod gołym niebem, joga, etno wioska dla dzieci, kiermasz lokalnych twórców rękodzielników, warsztaty tańca tradycyjnego z Piotrem Piszczatowskim
Miejsce:Zagroda Inicjatyw Twórczych, Swołowo 5

13-16.VII
- Folkowisko - Gorajec
Kto:wystąpią:
Łysa Góra, Symcha Keller i Przyjaciele, Żywiołak, Joryj Kloc, Wernyhora, Dzieciuki, Rockoko, Hajda Banda, Swada, Akademia Głosów Tradycji
Miejsce:Chutor Gorajec, Gorajec 14
Wstęp:karnet: 349 zł

20-22.VII
- 18. Festiwal Kultur Świata Globaltica - Gdynia
Co:GLOBALTICA to wyjątkowe wydarzenie w letnim kalendarzu imprez kulturalnych. Głównym celem Festiwalu Kultur Świata jest pokazywanie wielokulturowości, zaznajamianie z odmiennymi tradycjami i religiami.
Miejsce:Park Kolibki

21-23.VII
- Ethno Festiwal Czeremcha - Czeremcha
Kto:zagrają:
Michalove (PL), Chudoba (PL), Orkiestra Św. Mikołaja (PL), Góbé (HU), GG GulayGorod (UA), Czeremszyna (PL), DJ Woj (PL), Witek Muzyk Ulicy (PL)

23-29.VII
- 30. Święto Dzieci Gór - Nowy Sącz

3-6.VIII
- XXVIII Festiwal Słowian i Wikingów - Wolin
Z cyklu:tegoroczna edycja będzie odbywała się pod hasłem "Harald Sinozęby i jego czasy"
Miejsce:Centrum Słowian i Wikingów, Recław 37

18-20.VIII
- Festiwal Re:tradycja - Lublin
Z cyklu:dawniej - Jarmark Jagielloński
Miejsce:Stare Miasto w Lublinie

31.VIII-2.IX
- 10. Festiwal Pannonica - Myślec n. Popradem (k. Starego Sącza)