aktualizacja: 11-09-2018 18:19:20

Witajcie.

Na tej stronie przedstawiamy wam informacje o imprezach o których nam się udało dowiedzieć.

Jeżeli wiecie o jakimś wydarzeniu, o którym nie napisaliśmy to podeślijcie nam.

Pokaż imprezy w mieście:
13-13.IX
- Francuska grupa "Est-Ouest"-Wschód-Zachód - Chorzów
Z cyklu:Strefa Dobrej Muzyki
Co:Zespół zadebiutował na Paryskich Targach Poezji w czerwcu 2009 u boku mieszkąjacej we Francji polskiej aktorki i piosenkarki Anny Prucnal i przybyłego z Krakowa Grzegorza Turnaua. Odniesiony tam sukces umożliwił grupie zaprezentowanie się na ważnych festiwalach i scenach w całej Francji,udział w audycjach radiowych i telewizyjnych oraz nagranie płyty, która spotkała się z gorącym przyjęciem zarówno krytyki, jak i publiczności.W swoim repertuarze grupa posiada nie tylko muzykę polską i innych krajów Europy Wschodniej, ale także utwory wywodzące się z kultury francuskiej, reprezentowane przez wybitnych artystów francuskiej sceny.
Miejsce:Starochorzowski Dom Kultury, ul. Siemianowicka 59
Godzina:18:30
Wstęp:35 zł
Szczegóły:https://www.ticketportal.pl/Event/Est_Ouest_koncert?idp=942552

14.IX
- "Z lasu" - pieśni z Polesia - Warszawa
Co:Koncert zespołu <>Z lasu oraz projekcja filmu "Olmany" (projekcja filmu poprzedzi koncert).
"OLMANY" (reżyseria: Jagna Knittel)
Tytułowe Olmany to wieś na południu Białorusi, położona na skraju największego w Europie obszaru bagien. Nawet ZSRR nie dało im rady - planowane melioracje czy budowa autostrady spełzły na niczym. Bezkresne bolota są łaskawe – mieszkańcy wsi mogą na nich zbierać żurawinę i nieźle zarobić, ale też są niebezpieczne i budzą respekt. Istnieją od wieków.
W filmie, wraz z charyzmatyczną przewodniczką, Saganichą, udajemy się w głąb bagien, słuchając barwnych historii o miejscach świętych i przeklętych, zanurzając się w rzeczywistość magiczną. Podpatrujemy sytuacje z życia bohaterów - paradoksalne, śmieszne, wzruszające. Dotykamy reguł życia jakby wyjętych z przeszłości, dziś dla nas nieprawdopodobnych.
Kto:Zespół Z LASU powstał podczas realizacji projektów stowarzyszenia Panorama Kultur (m. in. "Ukraina Archaiczna i Współczesna - Pieśni i Ludzie" 2008 r., "Spotkania na Polesiu" 2010). Rezultatem projektów były filmy, koncerty, wystawy fotograficzne oraz spektakl "Olmany interludium" w reż. Przemysława Wasilkowskiego.
Skład zespołu: Maniucha Bikont, Julita Charytoniuk, Joanna Gancarczyk, Ewa Grochowska, Anna Jakowska, Jagna Knittel, Olga Kozieł, Karolina Podrucka.
Miejsce:DK KADR, ul. Przemysława Gintrowskiego 32
Godzina:19:00

16-22.IX
- Festiwal Skrzyżowanie Kultur - Warszawa
Kto:wystąpią:
Whislteberries (Irlandia / Polska), Waldemar Bastos (Angola), Rokia Traoré (Mali), Wowakin Trio (Polska), Bester Quartet (Polska), Maria Pomianowska i Hossein Alizadeh (Polska/ Iran), Agata Siemaszko (Polska), Orchestra Baobab (Senegal), King Ayisoba (Ghana), Nneka (Nigeria / Niemcy), Ifriqiyya Electrique (Tunezja / Francja), Tiganá Santana (Brazylia), Mulatu Astatke (Etiopia)
Miejsce:namiot festiwalowy pod Pałacem Kultury i Nauki (od strony ul. Świętokrzyskiej)
Godzina:koncerty rozpoczynają się o godz. 19:00
Wstęp:40 zł (bilety), 150 zł (karnet)

16-16.IX
- VI Mazowiecki Festiwal Harmonistów - Wołomin
Co:Wszystkich miłośników dźwięków harmonii Fabryczka zaprasza na VI już edycję Mazowieckiego Festiwalu Harmonistów. Festiwal odbędzie się w niedzielę, 16 września br. Zagrają jak zwykle przedstawiciele młodego, średniego i starszego pokolenia muzykantów. Usłyszymy Jana Karczewskiego, który jest członkiem zyskującej coraz większą popularność Kapeli Młodych Sobotnie Granie, Małgorzatę Makowską, która gościła już na naszej scenie dwukrotnie, a także harmonistów
z wieloletnim doświadczeniem – Andrzeja Malika i Henryka Gwiazdę.
Nad kształtem i składem wykonawców jak co roku czuwał Adam Strug, który również poprowadzi wydarzenie.
Utwory wykonywane na harmonii są nie tylko do słuchania ale i do tańca więc nieodzownym elementem naszego festiwalu jest oczywiście potańcówka.
Miejsce:Fabryczka, ul. Orwida 20
Godzina:16:00
Wstęp:wolny
Szczegóły:Więcej informacji na www.fabryczka.com.pl | e_mail: fabryczka@powiat-wolominski.pl | tel.: (22) 787 41 13