aktualizacja: 13-07-2018 19:44:33

Witajcie.

Na tej stronie przedstawiamy wam informacje o imprezach o których nam się udało dowiedzieć.

Jeżeli wiecie o jakimś wydarzeniu, o którym nie napisaliśmy to podeślijcie nam.

Pokaż imprezy w mieście:
20-22.VII
- XXIII Festiwal Wielu Kultur i Narodów "Z wiejskiego podwórza" - Czeremcha
Kto:wystąpią m.in.: The Bumpers (Polska), Konopians (Polska), Dikanda (Polska), Czeremszyna/Horyna/Todar (Polska/Ukraina/Białoruś), Dj Woj (Polska), Vuraj (Białoruś), Los Fuegos (Dania), Sharena (Polska), Trebunie Tutki & Urmuli (Polska/Gruzja), Zdob Si Zdub (Mołdawia), Pasztor Hora (Węgry), Kapela Brodów (Polska)
Miejsce:Gminny Ośrodek Kultury, ul. 1 Maja 77, Czeremcha (podlaskie)
Wstęp:wolny

21.VII
- Zespół "Niwniczanki" - Niwnica
Co:Folk i taniec w Niwnicy
Miejsce:boisko sportowe w Niwnicy
Godzina:12:00

25-29.VII
- Festiwal Globaltica - Gdynia
Kto:wystąpią m.in.:
Mû Mbana (Gwinea Bissau), Huun Huur Tu (Republika Tuwy, Rosja), Chico Trujillo (Chile), DUO SABÎL: Ahmad Al Khatib & Youssef Hbeisch z Palestyny, Adam Strug & Kompania (Polska), GILI YALO (Etiopia/ Izrael)

17-19.VIII
- Jarmark Jagielloński - Lublin
Co:Jarmark Jagielloński to miejsce i czas gdzie można spotkać wciąż żywą tradycję. Festiwal ten dotyczy bowiem kultury tradycyjnej, która przedstawiana jest na wielu płaszczyznach – od sztuki ludowej, poprzez muzykę, śpiew i taniec po zabawę, ludyczność powiązaną z nauką i edukacją. To trzydniowe spotkanie z tradycją bogate jest zarówno w formy źródłowe, jak i nawiązania do nich – kładąc nacisk na to, co autentyczne, nie zapomina także o potencjale współczesności. Zapraszani do Lublina artyści to nie tylko wiejscy twórcy ludowi, ale również młodzi ludzie, świadomie odbierający i czerpiący ze skarbnicy kultury tradycyjnej.
Kto:jarmark - twórcy, rzemieślnicy i artyści z całej Polski, z Litwy, Ukrainy, Białorusi, Węgier i Słowacji, a także po raz pierwszy z Bułgarii, Szwecji i Maroka (tematem przewodnim tegorocznej edycji Jarmarku jest koronkarstwo).
koncerty - m.in.: Violons Barbares, Monsieur Doumani, Raabygg, Grupa Cherifa, kapela Zdzisława Marczuka z Zakalinek, Gołoborze, kapela Dudziarska "Manugi" z Bukówca Górnego, Mażurki, Diabubu, Trio WoWaKin, grupa US Orchestra.

16-22.IX
- Festiwal Skrzyżowanie Kultur - Warszawa
Kto:wystąpią:
Whislteberries (Irlandia / Polska), Waldemar Bastos (Angola), Rokia Traoré (Mali), Wowakin Trio (Polska), Bester Quartet (Polska), Maria Pomianowska i Hossein Alizadeh (Polska/ Iran), Agata Siemaszko (Polska), Orchestra Baobab (Senegal), King Ayisoba (Ghana), Nneka (Nigeria / Niemcy), Ifriqiyya Electrique (Tunezja / Francja), Tiganá Santana (Brazylia), Mulatu Astatke (Etiopia)
Miejsce:namiot festiwalowy pod Pałacem Kultury i Nauki (od strony ul. Świętokrzyskiej)
Godzina:koncerty rozpoczynają się o godz. 19:00
Wstęp:40 zł (bilety), 150 zł (karnet)