To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wyświetlić całą stronę

TREBUNIE-TUTKI

   Trebunie-Tutki - to muzykująca od pokoleń rodzina z Białego Dunajca, która nic nie tracąc ze swego charakteru, przeszła ewolucję od kapeli góralskiej po zespół koncertujący na największych festiwalach Muzyki Świata w Europie, a także w Azji i Ameryce Północnej.
   Trebunie-Tutki jako jedyny zespół z Polski, wielokrotnie znalazł się w pierwszej dziesiątce World Music Charts Europe Europejskiej Unii Radiowej.
   Umiłowanie tradycji i wierność góralszczyźnie nie ogranicza twórczości zespołu. Opierając się na tradycyjnych instrumentach, skali góralskiej, budowie muzycznej i charakterze wykonania, tworzą NOWĄ MUZYKĘ GÓRALSKĄ, rozwijając i wzbogacając rdzenną muzykę o nowe melodie, współczesne teksty i awangardowe aranżacje. Kreują oryginalne polskie brzmienie. Chętnie eksperymentują z reggae, rockiem, techno i jazzem współpracując z producentem Włodzimierzem Kleszczem i z wybitnymi artystami, m.in. z jamajską grupą "The Twinkle Brothers", zespołami Adriana Sherwooda, kirgiskim "Ordo Sakhna", a także z rodzimymi muzykami: Krzysztofem Ścierańskim, Michałem Kulentym, Krzysztofem Herdzinem, Katarzyną Gaertner, Warszawskim Chórem Międzyuczelnianym, Voo Voo i formacjami Włodzimierza Kiniorskiego "Kiniora".
   Nie stronią także od innych form wyrazu artystycznego - na festiwal Kraków 2000 Krzysztof napisał scenariusz spektaklu "Góralskie Bronowice", którego premiera odbyła się w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie z udziałem aktorów Teatru Witkacego, chóru i tancerzy zespołu Skalni oraz orkiestry kameralnej Simfonietta Cracovia.
   Biorą udział w filmach ("Girl Guide" J. Machulskiego, "Na wysokości", "Góralu czy ci nie żal", "Rozrywki rodzinne", "Historia filozofii po góralsku") i w programach TVP Kultura, TV Polonia, TVP l, TVP 2, TVN, ARD i ZDF, PR1, PR2 (audycje Radiowego Centrum Kultury Ludowej).

(TT)

DUCH GÓR
 THE SPIRIT OF THE MOUNTAINS 

CD - 35 zł Dodaj do koszyka

PIEŚNI CHWAŁY/SONGS OF GLORY
  

CD nakład wyczerpany


TISCHNER
  

CD czasowo niedostępne