To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wyświetlić całą stronę

SCENA ETNOINSPIRACJE

   Dom Kultury "Rakowiec" od wielu lat związany jest z muzyką etniczną poprzez realizacje festiwalu Etniczne Inspiracje. W tym roku przygotowano prawdziwą ucztę etnomuzyczną - cykl koncertów SCENA ETNOINSPIRACJE. Zaprezentują się na niej wybitni wykonawcy polskiej muzycznej sceny folkowej, którzy mają w danym momencie coś ciekawego do powiedzenia (właśnie wydali nową płytę lub długo ich w Warszawie nie było, albo grają w nowym, jeszcze mało rozpoznanym składzie itp.).
   Po każdym z koncertów odbędą się moderowane spotkania z artystami, podczas których będzie można poznać "pokoncertową" twarz wykonawców, zadać im pytania, zapoznać się z instrumentarium itp.


SCENA ETNOINSPIRACJE

SCENA ETNOINSPIRACJE 2014

29 stycznia - Jazgot
7 lutego - Dikanda
15 marca - Balkan Sevdah
11 kwietnia - Chudoba

9 maja - Shannon

koncerty rozpoczynają się o godz. 19:00
DK Rakowiec, ul. Wiślicka 8, Warszawa

Rezerwacje: 22 823 66 72, dkrakowiec@oko.com.pl

SCENA ETNOINSPIRACJE
JAZGOT
29.01.2014 (środa)
DK Rakowiec (ul. Wiślicka 8)
    
bilety: 30 zł
godz. 19:00

Jazgot to zespół, który łączy w niezwykły sposób tradycję i nowoczesność. To, co najlepsze w muzyce płynącej inspiracjami od rzeki Biały Dunajec po rzekę Dunaj, podane jest w sposób, który nikogo nie pozostawia obojętnym. Z koncertów Jazgotu wychodzą zachwyceni zarówno ci, którym trzeba zabawy, jak i słuchacze oczekujący wzruszeń.

   W skład Jazgotu wchodzą: Jan Trebunia Tutka ze słynnych Trebuniów Tutków, Andrzej Jarząbek "Fiś" z dawnego zespołu "Siwy Dym", Grzegorz Kolbrecki z Dikandy, Robert Czech z Hajlanderów, Andrzej Polak - obecnie Trebunie Tutki, Józef Dorula - Hajlandery, Szymon Bobrowski - grał w Daddy's Cash. Nie musimy wszystkich wymieniać, mieszanka jest naprawdę wybuchowa.

   Po koncercie odbędzie się spotkanie z artystami moderowane przez dziennikarza RDC, Adama Dobrzyńskiego.

Strona zespołu: http://www.jazgot-band.com/

Jazgot


Muzyko siłę daj
Jazgot 'Muzyko siłę daj'
DIKANDA
7.02.2014 (piątek)
DK Rakowiec (ul. Wiślicka 8)
    
bilety: 35 zł
godz. 19:00
Dikanda

Dikanda

   Czerpiąc z tradycji muzycznych Polski, Orientu, Bałkanów i Bliskiego Wschodu, tworzą muzykę, która nie mieści się w jednym nurcie, mającą rozpoznawalne i charakterystyczne dla Dikandy brzmienie. Unikalny styl, język i charyzma sprawiają, że koncerty, określane jako muzyczna, emocjonalna, pełna pasji podróż przez cztery strony wschodu, zachwycają widzów na całym świecie, zarówno na wielkich festiwalach, jak i w kameralnych klubach.

Skład zespołu: Anna Witczak - akordeon, śpiew; Kasia Dziubak - skrzypce śpiew; Kasia Bogusz - śpiew; Grzegorz Kolbrecki - kontrabas; Daniel Kaczmarczyk - bębny; Piotr Rejdak - gitara

   Po koncercie odbędzie się spotkanie z artystami moderowane przez dziennikarza RDC, Adama Dobrzyńskiego.

Strona zespołu: http://www.dikanda.com.pl

BALKAN SEVDAH
15.03.2014 (sobota)
DK Rakowiec (ul. Wiślicka 8)
    
bilety: 20 zł
godz. 19:00

Balkan Sevdah - Zderzenie czterech osobowości, zbiorów doświadczeń i wrażliwości. Muzyka z odległych miejsc i czasów.
   Spotkaliśmy się, żeby podzielić się naszymi pasjami związanymi z tradycyjną muzyką Półwyspu Bałkańskiego, by wspólnie czerpać radość z odkrywania brzmień sączących się ze źródeł Driny i Wardaru, z gwaru i zadumy miasteczek ukrytych nad brzegami Naretwy i w dolinach Rodopów, Pirinu i gór Dynarskich. Do tych miejsc, pełnych egzotycznych dźwięków, intensywnych woni kwiatów, ziół i pieczonych jagniąt, wspaniałych budowli i bujnej przyrody wracamy często ciałem, a dzięki muzykowaniu, także duchem.
   Aranżując i improwizując bawimy się dźwiękami. Staramy się uchwycić esencje melodii i połączyć je z własnym pojmowaniem tej niezwykle bogatej i różnorodnej tradycji. Efektem tego jest muzyka melodyjna, dynamiczna, czasem refleksyjna, momentami dzika, pełna temperamentu i nastroju charakterystycznego dla południowo-wschodniego krańca naszego kontynentu.


Skład zespołu: Mateo - kontrabas; Radek Polakowski - akordeon, skrzypce, śpiew; Tomek Stawiecki - klarnet, klarnet basowy, saksofony; Marcin Zadronecki - śpiew, tambura
Gościnnie występują:
Małgosia Pałubska - skrzypce; Oliwier Andruszczenko - klarnet; Kuba Kinsner - perkusja; Bartosz Nazaruk - perkusja

   Po koncercie odbędzie się spotkanie z artystami moderowane przez dziennikarza RDC, Adama Dobrzyńskiego.

Strona zespołu: http://www.balkansevdah.art.pl

Balkan Sevdah, Marcin Zadronecki

Balkan Sevdah 'Akustik'
CHUDOBA
11.04.2014 (piątek)
DK Rakowiec (ul. Wiślicka 8)
    
bilety: 20 zł
godz. 19:00
Chudoba

   Chudoba, jedna z najbardziej rozpoznawalnych folkowych marek muzycznych. Kiedyś ktoś powiedział, że muzyka Chudoby jest jak sok z winogron zerwanych z krzewu. Teraz, po latach ich muzyka jest jak dobre markowe wino.

   Od początku istnienia (1993) grupa brała udział w w wielu festiwalach i wydarzeniach kulturalnych zdobywając między innymi Grand Prix Polskiego Radia w konkursie Muzyki Folkowej "Nowa Tradycja" (1998).
   Zespół koncertował w całej Europie oraz w Stanach Zjednoczonych. W 1999 r. reprezentował Polskę na The New Tradition EBU Folk Festival w Dranouter (Belgia) a rok później, na targach muzycznych The Worldwide Music Expo(WOMEX) w Berlinie. Chudoba była jedną z gwiazd Etno Cup Day w Hanowerze zroganizowanym z okazji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2006 roku.
   W styczniu 2012 roku zespół występował w Paryżu, w gdzie koncertował m.in w Ambasadzie Polskiej oraz legendarnym klubie La Java, tym samym, w którym swoją karierę zaczynała Edith Piaf.
   W styczniu 2014 roku uroczysty koncert podsumowujący 20 lat działalności grupy, odbył się w Synagodze pod Białym Bocianem we Wrocławiu.

Skład zespołu: Gośka Otrocka - skrzypce, śpiew
Kaśka Ryszewska - śpiew, przeszkadzajki
Robert Ruszczak - śpiew, akordeon, mandolina, sopiłki
Jacek Ryszewski - gitara klasyczna, śpiew
Janusz Wawrzała - bębny, śpiew
Mirosław Mały - kontrabas, śpiew

   Po koncercie odbędzie się spotkanie z artystami moderowane przez dziennikarza RDC, Adama Dobrzyńskiego.

Strona zespołu: http://chudoba.info.pl/

SHANNON
9.05.2014 (piątek)
DK Rakowiec (ul. Wiślicka 8)
    
bilety: 25 zł
godz. 19:00

Zespół Shannon został założony przez Marcina Rumińskiego w 1994 roku w Olsztynie. Od momentu powstania, grupa wielokrotnie zmieniała swoją postać, by od początku nowego tysiąclecia uplasowała się na stałe wśród czołówki profesjonalnych reprezentantów muzyki folk z Polski, rozpoznawalnych w wielu krajach Europy i świata.
   Częste fuzje muzyki celtyckiej z bluegrassem, czy najróżniejszymi formami muzyki rozrywkowej od lat stanowią charakterystyczną cechę stylu SHANNON, który, choć modyfikowany, zawsze brzmi rozpoznawalnie. Dzieje się tak przede wszystkim dzięki stałemu prowadzeniu zespołu przez lidera Marcina Rumińskiego, który prócz gry na irlandzkich whistlach i mandolinie od lat przykuwa uwagę słuchaczy rzadko wykorzystywaną w tym nurcie umiejętnością śpiewu alikwotowego (Tuva, Mongolia). W dorobku grupy znajdziemy osiem albumów, ścieżkę dźwiękową do filmu (SPI, "1409 Afera na zamku Bartenstein"), singiel z grupą "Ryczące 20-tki", projekt z szamanem z Tuwy - Gendosem, istniejące ponad dekadę show taneczne z trójmiejską grupą tańca irlandzkiego "Elphin", funkcjonujący przez dwa sezony projekt - "Shannon unplugged" oraz od 2013 r. wielkie przedsięwzięcie – Celtic Rivers Orchestra.
   Celtic Rivers Orchestra jest kolaboracją zespołu SHANNON z orkiestrą kameralną. Wszystkie orkiestracje do CRO zostały wykonane przez legendę polskiego jazzu, multiinstrumentalistę, kompozytora i aranżera Zbigniewa Namysłowskiego.
   Od jesieni 2013 roku Shannon jest zespołem międzynarodowym, do którego dołączył na stałe znakomity irlandzki gitarzysta tradycyjny młodego pokolenia - Oisin Dillon.

Skład zespołu: Marcin Rumiński - irlandzkie whistle, mandolina, dudy, instrumenty dmuchane, śpiew gardłowy; Maria Rumińska - melodeon, kości, instrumenty klawiszowe, śpiew; Marcin Drabik - skrzypce; Patrycja Napierała - instrumenty perkusyjne (bodhran, tapan, darabuka); Jacek Fedkowicz - bass; Oisin Dillon - gitara

   Po koncercie odbędzie się spotkanie z artystami moderowane przez dziennikarza RDC, Adama Dobrzyńskiego.

Strona zespołu: http://www.shannonband.com

ShannonShannon '8th'