To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wyświetlić całą stronę

OSJAN

  Grupa Osjan powstała na początku lat 70-tych. Założycielami byli współpracujący z zespołem Anawa Jacek Ostaszewski i Marek Jackowski. Dołączył do nich Tomasz Hołuj. Początkowo grupa była pod wpływem klasycznej muzyki hinduskiej. W utworach pobrzmiewały również tony muzyki awangardowej, klasycznej i ludowej. W 1975 roku z zespołu odszedł Marek Jackowski, by wspólnie z Milo Kurtisem założyć rockową formacje Maanam. Następnie Ostaszewski i Hołuj zaprosili Milo Kurtisa do pracy w Osjanie. Na przestrzeni blisko 30 lat zespół często zmieniał skład i obsadę instrumentalną, gościnnie występowali również z Osjanem wybitni polscy jazzmani m.in. Tomasz Stańko i Paweł Jarzębski, a także legendarny trębacz Don Cherry, szaman z plemienia Cheronee i inni. Obecnie Osjan powrócił do najsilniejszego składu, który tworzą: Jacek Ostaszewki, Milo Kurtis, Wojciech Waglewski i Radosław Nowakowski.

  W grze zespołu Osjan obecna jest niemalże cała światowa kultura muzyczna – brzmienia i frazy inspirowane muzyką indyjską przeplatają się z folklorem afrykańskim, arabskim i dalekowschodnim, a duszne, transowe fragmenty, przywodzące na myśl misteria południowoamerykańskich Indian, zderzają się z muzyką klasyczną i jazzem. W muzyce Osjana centralne miejsce zajmuje rytm, ten najbardziej pierwotny i obecny we wszystkich kulturach element muzyki, a równie ważnym elementem jest cisza pomiędzy dźwiękami.

  Pomimo że fenomenalny zespół tworzy już tak długo, nadal znajduje się liczna grupa ludzi, którzy chcą zagłębiać się w świat dźwięków wymagający odbiorcy wrażliwości i skupienia. Koncerty i płyty legendarnej grupy niezmiennie cieszą się powodzeniem. Wszędzie sale przepełnione są zarówno młodzieżą, jak i ludźmi starszymi. Jak przed laty ludzie poszukują muzyki spontanicznej, powstającej na ich oczach.

ROOTS
  

CD - 40 zł Dodaj do koszyka

KSIĘGA CHMUR
  

CD czasowo niedostępne

Rozdział I
Rozdział IV

OSJAN
  

CD czasowo niedostępne

KSIĘGA DESZCZU
  

CD czasowo niedostępne

Wieczna pielgrzymka
Księga Deszczu VI

KSIĘGA LIŚCI / DRZEWO OSJAN
  

CD czasowo niedostępne