To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wyświetlić całą stronę

HUUN-HUUR-TU

   Nieporównywalny z czymkolwiek śpiew alikwotowy, czy gardłowy tuwińskiego zespołu Huun-Huur-Tu, pierwotnie rozwijany przez mieszkańców stepu, jest jedną z najbardziej fascynujących pośród technik wokalnych. Pozwala ona śpiewającemu na wykonanie do trzech dźwięków równocześnie. Pieśniom akompaniują tradycyjne instrumenty.
   Występy zespołu w USA, gdzie zostali zaproszeni do współpracy przez Kronos Quartet, Franka Zappę, The Chieftains oraz L. Shankar'a, natychmiast okazały się spektakularnym sukcesem. Kultura tuwińska przypomina kulturę mongolską w swoim głębokim szacunku dla natury. Muzyka ma charakter rytualny – medytacyjne/kontemplacyjne pasaże są podparte silnymi strukturami rytmicznymi. W muzyce Huun-Huur-Tu istnieje jakaś tajemniczość, która utrzymuje się zarówno na koncertach zespołu, jak i na nagraniach. Zespół poświęcił się poznawaniu starych pieśni i melodii, a występy Huun-Huur-Tu odzwierciedlają zarówno wartość innowacji, jak i tradycji.

TUWA: to nazwa odległego regionu, położonego w centralnej Azji, z dala od cywilizacji. Autonomiczna republika Tuwy, otoczona górami i pustyniami (populacja 300 tys.) jest częścią Federacji Rosyjskiej.

MOTHER-EARTH! FATHER-SKY!
  
Jaro 2008

CD czasowo niedostępne

MORE LIVE
  
JARO 2002

CD czasowo niedostępne

SPIRIT FROM TUVA
  
JARO 2002

CD czasowo niedostępne

BEST LIVE
  
JARO 2001

CD czasowo niedostępne


Zobacz też:

ANGELITE