To jest tylko fragment strony. |
program festiwalu EtnoKraków (5-11 lipca 2015)
o Festiwalu
Program koncertów:
5.07 - niedziela
Koncert Inauguracyjny EtnoKraków / Rozstaje 2015
ICE Kraków [bilety: I strefa (parter): 50 zł, II strefa (piętro): 30 zł]
19:00 VISEGRAD CIRCLES:
- Agata Siemaszko Trio [Polska/Słowacja]
- Buda Folk Band [Węgry]
- Joanna Słowińska / Archipelag/Kraków [Polska]
Stara Zajezdnia Kraków [wstęp wolny]
23:00 - Muzicka [Słowacja]
24:00 - Noc Tańca Muzička, Muzykanci i in.
6.07 - poniedziałek
Plac Nowy / Dach Okrąglaka [wstęp wolny]
16.00 - Bum Bum Orkestar [Polska]
Żydowskie Muzeum Galicja [bilety: 20 zł]
19.00 - Warszawa Wschodnia / Ławeczka [Polska]
Alchemia [bilety: 20 zł]
21.00 - Bum Bum Orkestar [Polska]
Stara Zajezdnia Kraków [wstęp wolny]
22.00 - Banda Corapi [Włochy]
23.00 - Noc Tańca Banda Corapi, Bum Bum Orkestar i in.
7.07 - wtorek
Żydowskie Muzeum Galicja [karnet dzienny: 40 zł / bilety: 20 zł]
18.00 - Martina & Frantisek Dudovie [Słowacja]
21.00 - Valentin Clastrier [Francja]
22.30 - Teatr Hałasów / Zegar bije [Polska]
8.07 - środa
Żydowskie Muzeum Galicja [bilety: 20 zł]
18.30 - PungRyuJiAk / Sound of the Wind [Korea Południowa]
ICE Kraków [bilety: I strefa (parter): 80 zł, II strefa (balkony): 60 zł]
Koncert Inauguracyjny EtnoKraków / Euroradio Folk Festival
20.00 - Kroke [Polska], Zakir Hussain & Rakesh Chaurasia Duo [Indie]
Stara Zajezdnia Kraków [wstęp wolny]
23.00 - Kapela Brodów / Muzikaim [Polska]
24.00 - Noc Tańca Kapela Brodów, Kapela Maliszów, Kapela na Krzywych Dźwiękach
9.07 - czwartek
Muzeum Inżynierii Miejskiej [karnet dzienny do MIM: 50 zł / bilety: 15 zł]
16.00 - Quartett Robin Mark [Szwajcaria]
17.00 - Lautari [Polska]
18:00 - Sher On a Shier [Niemcy]
19.00 - Jacky Molard Quartet [Francja]
Kościół Św. Katarzyny [karnet dzienny do KŚK: 50 zł / bilety: 15 zł]
18.30 - Aram Merangulyan Folk Instruments Ensemble [Armenia]
19.30 - Ahlberg, Ek & Roswall [Szwecja]
20.30 - Muzykanci [Polska]
22:00 - Nomadic Voices [Włochy/Mongolia]
ICE Kraków [karnet dzienny do ICE: 50 zł zł / bilety: 15 zł]
19.00 - Ensemble Sinawi [Korea Południowa]
20.00 - Laiksne [Łotwa]
21.00 - Maarja Nuut [Estonia]
22.00 - TaRUTA [Ukraina]
Stara Zajezdnia Kraków [wstęp wolny]
23.00 - Meridian Brothers [Kolumbia]
10.07 - piątek
Muzeum Inżynierii Miejskiej [karnet dzienny do MIM: 50 zł / bilety: 15 zł]
16.00 - Banda Nella Nebbia [Polska]
17.00 - Komedija [Chorwacja]
18.00 - Mário Bihári [Czechy]
20.00 - Maria Pomianowska & PungRyuJiAk / Chopin & Arirang [Polska/Korea Południowa]
Kościół Św. Katarzyny [karnet dzienny do KŚK: 50 zł / bilety: 15 zł]
18.30 - Adam Strug & Kwadrofonik [Polska]
19.30 - Maria Kalaniemi & Timo Alakotila [Finlandia]
20.30 - Pianohooligan [Polska]
Plac Wolnica [wstęp wolny]
20.00 - Gobe Band [Węgry]
20.45 - Hańba! [Polska]
21.30 - Arkady Shilkloper [Rosja]
Stara Zajezdnia Kraków [bilety: 30 zł / karnet nie obowiązuje]
22.30 - Mbongwana Star [Kongo]
11.07 - sobota
Muzeum Inżynierii Miejskiej [karnet dzienny do MIM: 40 zł / bilety: 15 zł]
16.00 - Talaka [Białoruś]
17.00 - Madame Baheux [Austria]
18.00 - Belonoga [Bułgaria]
ICE Kraków [karnet dzienny do ICE: 40 zł / bilety: 15 zł]
19.00 - Kepa Junkera [Hiszpania]
20.00 - Gro Marie Svidal [Norwegia]
21.00 - Grup Tayf [Turcja]
Plac Wolnica [wstęp wolny]
20.00 - Kapela Maliszów [Polska]
21.00 - Kapela ze Wsi Warszawa & Mercedes Peón [Polska/Hiszpania]
22.00 - Manou Gallo Groove Orchestra [Wybrzeże Kości Słoniowej]
Alchemia [bilety: 20 zł / karnet nie obowiązuje]
22.00 - DJ Click / BalkAndalucia [Francja], support: DJ EmPe / Halo Ziemia [Polska]Program wydarzeń towarzyszących (warsztaty/filmy/prezentacje):
5.07 / niedziela
Stara Zajezdnia Kraków
12.00-18.00 Instrumenty Ludowe / Targi / Warsztaty / Prezentacje [wstęp wolny]
17.00-18.30 Warsztaty tańców słowackich prowadzi Muzička [wstęp wolny]
Muzeum Etnograficzne (bilety: edukacja@etnomuzeum.eu, tel. +48 12 430 60 23)
15.30-17.00 Warsztaty pieśni wschodniosłowiańskich prowadzi Justyna Piernik Warszawa Wschodnia [wstęp: 20 zł]
6.07 / poniedziałek
Muzeum Etnograficzne (bilety: edukacja@etnomuzeum.eu, tel. +48 12 430 60 23)
12.00-13.30 Ania Broda – warsztaty muzyczne dla dzieci i rodziców [wstęp: 30 zł rodzic + 1 dziecko]
16.30-18.00 Sesja oberkowa – warsztaty polskich tańców tradycyjnych z Kapelą na Krzywych Dźwiękach [pojedynczy warsztat: 20 zł , wejście na dwa dni: 35 zł]
Stara Zajezdnia Kraków
18.00-19.30 Banda Corapi – warsztaty tańców południowowłoskich [wstęp wolny]
Żydowskie Muzeum Galicja [bilety: crossroads.festival.krakow@rozstaje.pl]
19.00-19.50 From Podserednieje with Love – projekcja filmu Tomasza Knittla [bilety: 20 zł (film + koncert: Warszawa Wschodnia)]
7.07 / wtorek
Muzeum Etnograficzne (bilety: edukacja@etnomuzeum.eu, tel. +48 12 430 60 23)
12.00-13.30 Ania Broda – warsztaty muzyczne dla dzieci i rodziców [wstęp: 30 zł rodzic + 1 dziecko]
15.00-16.30 Tsogtgerel Tserendavaa & Johanni Curtet – warsztaty śpiewu alikwotowego [wstęp: 20 zł]
16.30-18.00 Sesja oberkowa – warsztaty polskich tańców tradycyjnych [warsztaty pojedyncze 20 zł; dwukrotne: 35 zł]
Żydowskie Muzeum Galicja [bilety: crossroads.festival.krakow@rozstaje.pl]
18.00-19.00 „Cigarety a pesnicky” - projekcja filmu Marka Šulíka i Jany Kovalcíkovej oraz spotkanie z Janką Belišovą [bilety: 20 zł (film + koncert: Martina i Frantisek Dudoovie)]
8.07 / środa
ŻyWa Pracownia [bilety: warsztaty@zywapracownia.pl]
16.30-18.00 Drewniane smoki wawelskie – warsztaty zabawkarskie dla dzieci i dorosłych [bilety: warsztaty pojedyncze: 30 zł, dwukrotne: 50 zł]
30 pojed / podw. 50 zl
Muzeum Etnograficzne [bilety: edukacja@etnomuzeum.eu, tel. +48 12 430 60 23]
15.00-16.30 Warsztaty muzyczne Kapeli Maliszów [wstęp: 20 zł]
17.00-18.30 Andrzej Bieńkowski: „Muzyka żydowska w pamięci wiejskich muzykantów” – projekcja filmu i spotkanie z autorem [wstęp wolny]
18.30-19.30 Warsztaty pieśni tradycyjnych prowadzi Maria Siwiec [wstęp wolny]
9.07 / czwartek
Muzeum Etnograficzne [bilety: edukacja@etnomuzeum.eu, tel. +48 12 430 60 23]
15.00-16.30 Tsogtgerel Tserendavaa & Johanni Curtet – warsztaty śpiewu alikwotowego [wstęp: 20 zł]
ŻyWa Pracownia [rezerwacje: warsztaty@zywapracownia.pl]
16.30-18.00 Zdobienie tkanin w motywy kwiatowe z wycinanek krakowskich – warsztaty artystyczne dla dzieci i dorosłych [bilety: warsztaty pojedyncze: 30 zł, dwukrotne: 50 zł]
Żydowskie Muzeum Galicja [bilety: crossroads.festival.krakow@rozstaje.pl]
17.30-19.00 Sanjo-shinawi-mazurek – warsztaty muzyczne prowadzą Maria Pomianowska i muzycy PungRyuJiAk [bilety: 20 zł]