To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wyświetlić całą stronę

December Avenue - Stańko, Jopek, Kroke


December Avenue - Stańko, Jopek, Kroke

BMW Jazz Club prezentuje:

DECEMBER AVENUE

5 grudnia 2014
godz. 20:00
Teatr Wielki, Warszawa
bilety: 250 zł, 500 zł

:: Tomasz Stańko
:: Anna Maria Jopek
:: Kroke
:: Zohar Fresco
:: Stefan Pasborg
:: Nelson Veras
:: Dominik Wania
:: Sławomir Kurkiewicz
:: Sławek Berny

Gwiazdą - dziewiątego już - wieczoru z cyklu BMW JAZZ CLUB będzie mistrz Tomasz Stańko. Wystąpi na scenie Teatru Wielkiego w Warszawie z programem "December Avenue", przygotowanym specjalnie na ten wyjątkowy jazzowy wieczór.

Tomasz Stańko to jeden z najbardziej oryginalnych i cenionych artystów w historii polskiego jazzu, wydający płyty pod szyldem legendarnej wytwórni ECM. Do współpracy zaprosił znakomitych artystów: Annę Marię Jopek, która nagrywa i koncertuje na całym świecie, a jej muzyka zdaje się nie mieć żadnych ograniczeń oraz zespół Kroke w nieszablonowy sposób miksujący różne style muzyczne z etnicznym brzmieniem i autorskimi improwizacjami.

Podczas BMW JAZZ CLUB będzie okazja odkryć nowe wcielenie Tomasza Stańki. Zabrzmi muzyka pełna życia, blasku i ekspresji, od południowoamerykańskich wibracji poprzez funk po etno. Motywem przewodnim koncertu będzie premierowy utwór "December Avenue" skomponowany przez Stańkę specjalnie z myślą o BMW JAZZ CLUB. Tego wieczoru muzykę znakomitego jazzmana interpretować będzie Anna Maria Jopek oraz zespół Kroke, który zaprezentuje też utwory z premierowej płyty "Ten". Nie zabraknie niespodzianek i muzycznych improwizacji, z których znani są wszyscy bohaterowie wieczoru.

Gośćmi BMW JAZZ CLUB i Tomasza Stańki będą także świetni zagraniczni instrumentaliści: gitarzysta Nelson Veras oraz perkusiści: Zohar Fresco i Stefan Pasborg. Do składu dołączą: Dominik Wania (fortepian), Sławomir Kurkiewicz (kontrabas) i Sławek Berny (instrumenty perkusyjne). Szykuje się kolejna jazzowa uczta sygnowana przez BMW.

Jak tłumaczy Tomasz Stańko, tytuł "December Avenue" w oczywisty sposób nawiązuje do miesiąca, w którym odbędzie się koncert. Avenue to droga, w którą zabierze zaproszonych artystów oraz publiczność.Rafał Bryndal, dyrektor artystyczny BMW Jazz Club przeprowadził z Tomaszem Stańką rozmowę o przygotowaniach do tego koncertu, początkach kariery i współpracy z Krzysztofem Komedą... [czytaj więcej]Bilety na koncert kupować można za pośrednictwem strony www.eventim.pl oraz we wszystkich punktach sprzedaży współpracujących z Eventim.