To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wyświetlić całą stronę

THE BULGARIAN VOICES ANGELITE

   Ten fenomenalny zespół po raz pierwszy wystąpił w Niemczech w 1987 roku, w Bremen, aby w kolejnych latach odwiedzić z koncertami cały świat – od Alaski do Japonii, od Meksyku po Indie. Bułgarskie Głosy śpiewały na ceremonii rozdania nagród Nobla w Oslo (1996) oraz dla hinduskiego maharadży, współpracowały z japońskimi perkusistami z Kodo, a także wyprodukowały fascynujące nagrania z alikwotowymi śpiewakami z Tuwy.
   W ich dyskografii znaleźć można zarówno muzykę kościoła prawosławnego, jak i “Balkan Passion” (Bałkańska Namiętność), projekt z udziałem wielu międzynarodowych gości, takich jak Maria Farantouri, Sezen Aksu, Fanfare Ciocarlia.
   W 2002 roku zespół wystąpił z Norymberską Orkiestrą Symfoniczną oraz na koncercie z Bobby McFerrinem.

Dyrygent chóru – Georgi Petkov
   Urodzony w mieście Gaborovo w rodzinie tradycyjnych muzyków. Ukończył Konserwatorium Muzyczne w Plovdivie na wydziale dyrygentury chóralnej i od tego momentu pracował, jako dyrygent oraz główny dyrygent wielu najświetniejszych bułgarskich chórów, z którymi koncertował w całej Europie.    Georgy Petkov jest również uznawany w Bułgarii za jednego z czołowych kompozytorów młodego pokolenia. Jego utwory znalazły się na na płytach wielu uznanych w świecie zespołów.

BALKAN PASSIONS
  
JARO 2001

CD czasowo niedostępne


MOUNTAIN TALE
  
JARO 1998

CD czasowo niedostępne

FLY, FLY MY SADNESS
  
JARO 1996

CD czasowo niedostępne

FROM BULGARIA WITH LOVE
  
JARO 1992

CD czasowo niedostępne

A CATEDRAL CONCERT
  
JARO 1988

CD czasowo niedostępne