To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wyświetlić całą stronę

Trasa promująca nową płytę Laboratorium Pieśni - He oyate


Laboratorium Pieśni, trasa promująca płytę HÉ OYÁTE (wiosna 2023)

LABORATORIUM PIEŚNI
piątek | 31 marca | godz. 20:00 |
bilety: 85 zł
Teatr Łaźnia Nowa - Kraków
sobota | 1 kwietnia | godz. 20:00 | bilety: 85 zł / 100 zł
Klub PROGRESJA - Warszawa
bilety: https://linktr.ee/agencja_bilety
Laboratorium Pieśni promuje nową płytę

Będą to koncerty celebrujące muzykę Świata i Kosmosu z okazji narodzin płyty “Hé oyáte”. Płyty wypełnionej tradycyjnymi pieśniami różnych kultur, jak i również autorskimi, intuicyjnymi kompozycjami, o wyśnionych słowach, melodiach i opowieściach, w rytmie bębnów szamańskich, dźwięków natury i pulsu Ziemi.

Hé oyáte kiŋháŋ – Moje plemię!
Spójrzcie
Oto ja
Kocham tę ścieżkę życia
Przeszłam przez trudny czas
Żeby tu dotrzeć
* * *
Jest taka pieśń, która zawsze na Ciebie czeka. Przypomina o tym, co najprostsze. Otwórz serce, poszerz zrozumienie, otwórz się na prapamięć tego, kim naprawdę jesteś. Jesteś pieśnią, a pieśń jest Tobą. Weź głęboki oddech i uwolnij ją. Stanie się dziką rzeką, która wypełni Twoje życie po brzegi, zabierając Cię do źródła.
Ta pieśń jest Twoim życiem.
Nasze plemię!Laboratorium Pieśni – Song Laboratory (world/etno/spiritual/mystic folk music) to kobiecy zespół pieśniarek, powstały w 2013 roku. Grupa śpiewa i aranżuje tradycyjne pieśni polifoniczne: ukraińskie, bułgarskie, białoruskie, serbskie, albańskie, bośniackie, polskie, a także gruzińskie, skandynawskie, oksytańskie i wiele innych. Pieśni Świata wykonują zarówno a capella, jak i przy akompaniamencie bębnów szamańskich i innych etnicznych instrumentów (m.in. shruti box, dzwonków, przeszkadzajek, fletu, kalimby, mis, gongu), wnosząc w pieśni tradycyjne nową aranżację, przestrzeń improwizacji głosowych, inspirowanych dźwiękami natury, często intuicyjnych, dzikich, kobiecych.

Materiał pieśniarski przechodzi swoistą drogę ze źródła: pieśni są zazwyczaj przywożone z różnych regionów Polski, Europy i Świata przez członków zespołu, następnie zostają opracowywane w procesie warsztatowym i na próbach, by w końcu ukazać się w nowej odsłonie – tradycyjnej lub wzbogaconej, aranżowanej.Laboratorium Pieśni - HÉ OYÁTE