To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wyświetlić całą stronę

Zgłoszenia do konkursu 'Płyty Felczaka' - do 31 marca


Wacław Felczak Alapitvany

Fundacja im. Wacława Felczaka zaprasza do udziału w konkursie otwartym na realizowanie polsko-węgierskich projektów muzycznych.
Mimo iż do konkursu przystąpić mogą wyłącznie węgierskie osoby prawne, instytucje, wydawcy muzyczni oraz przedsiębiorcy indywidualni, zachęcamy również polskich muzyków do współpracy z węgierskimi partnerami, muzykami, instytucjami i wspólnego realizowania polsko-węgierskich projektów artystycznych i muzycznych.

Cel, adresaci konkursu

Celem konkursu jest wspieranie wydania albumów muzycznych o tematyce węgiersko-polskiej lub powstających we współpracy muzyków polskich i węgierskich, a zarazem inspirowanie i umacnianie dwustronnych związków kulturalnych, poszerzanie pola współpracy muzycznej między dwoma krajami. Wraz z powstaniem płyt tworzymy też węgiersko-polski repertuar, który artyści mogą zaprezentować w ramach różnych festiwali muzycznych, prestiżowych wydarzeń kulturalnych i z innych okazji w Polsce i na Węgrzech.

O dotacje można ubiegać się w dwóch kategoriach:

a) PŁYTY FELCZAKA w kategorii PREMIUM - dla profesjonalnych wykonawców indywidualnych i zespołów, którzy już od dłuższego czasu są aktywni na rynku muzycznym, mają bogaty dorobek artystyczny, i którzy mają już na koncie co najmniej 3 duże albumy.

b) PŁYTY FELCZAKA w kategorii JUNIOR - młodzi wykonawcy (do 40 roku życia) i zespoły dopiero zaczynające swoje kariery (wiek średni każdego z członków poniżej 40 lat), które nie wydały więcej niż 2 albumy.

Szczegóły konkursu dostępne są na stronie WFA | skrót regulaminu
Fundacja wsparła m.in.:

Projekt Félix Lajkó (HU) i VOŁOSI (PL).


Lajko Vołosi, 2018 Folkfest
Lajko Vołosi, 2018 Folkfest, foto. Knap Zoltan


oraz wydanie płyty artystów


płyta Lajko Felix & Vołosi
płyta Lajko Felix & Vołosi
Fundacja im. Wacława Felczaka