To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wyświetlić całą stronę

KOSY zbierają na debiutancki album (do 30 października)


KOSY zbierają na debiutancki album (do 30 października, zrzutka.pl)

:: zbiórka na 'zrzutka.pl': zrzutka.pl/5hes86

KOSY:Kosy to siostry w pieśni i intrygujące kobiece głosy połączone w pieśniach z Dolnego Śląska, na którym przecięły się ich muzyczne drogi. Przy wtórze rozmaitego instrumentarium: harmonium, liry korbowej, bębnów obręczowych, skrzypiec, altówki i instrumentów perkusyjnych śpiewają pieśni, w których zapisane są tęsknoty znane także współczesnej kobiecie. Za pomocą twórczych i współczesnych aranżacji opowiadają na nowo wciąż aktualne historie, które poruszają, bawią i zbliżają do miejsca, z którego wyrastają nasze korzenie.


skład zespołu:
Aleksandra Gronowska | Kasia Pakosa | Katarzyna Szetela-Pękosz | Anastazja Sosnowska


Kosy

kanał youtube   |   facebook   |   instagram


Poszukujemy naszych inspiracji w starych pieśniach, które osadziły się na przestrzeni historii na Dolnym Śląsku. W naszej muzyce można usłyszeć historie, które na wsiach przekazywano z pokolenia na pokolenie, dzięki czemu dotrwały do naszych czasów. Przywędrowały do nas od śpiewaczek i śpiewaków wraz z ich drogą z kraju do kraju, ze wsi do wsi, od opowieści do opowieści.

Interpretujemy materiał źródłowy nadając im współczesne brzmienie, w którym da się usłyszeć echo jazzowych improwizacji czy dalekiego ducha Dead Can Dance.


Zespół powstał we Wrocławiu w czerwcu 2019 r. Na koncie ma Nagrodę Publiczności wraz z wyróżnieniem jury za "znakomite wykorzystanie możliwości wokalnych w aranżacjach pieśni" podczas 29. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Folkowej "Mikołajki Folkowe" w Lublinie. Zespół zdobyły też II nagrodę na Festiwalu Folkloru Lokalnego Strażnicy Tradycji w Siedlęcinie.multimedia:


Aj lulaj lulaj

Kosy - Aj lulaj lulajŚcieni dąbek (Mikołajki Folkowe 2019)

Kosy - Ścieni dąbek (Mikołajki Folkowe 2019)


Ruta (Babskie Granie 2019)

Kosy - Ruta (Babskie Granie 2019)

Szczegółowy opis projektu, informacje o nagrodach itp. - zrzutka.pl/5hes86

Kosy