To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wyświetlić całą stronę

koncert Dziewanny - wręczenie Wirtu@lnych Gęśli


koncert Dziewanny - wręczenie Wirtu@lnych Gęśli (26 września, Ośrodek Kultury Ochoty, Warszawa)

DZIEWANNA
sobota | 26 września | godz. 19:00 |
bilety: 25 zł / 30 zł
Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75, Warszawa
koncert DZIEWANNY - wręczenie WIRTU@LNYCH GĘŚLI

Wyjątkowy koncert folkowy, połączony z wręczeniem Wirtu@lnych Gęśli - nagrody za Folkową Płytę Roku 2019.

W ramach koncertu wybrzmią wybrane utwory z płyty "Widziadło", tradycyjne słowiańskie pieśni, a także nowości, których wcześniej nie słyszeliście w gitarowej oprawie, okraszonej szamańskim fletem i przejmującymi dźwiękami wiolonczeli. W programie sporo muzyki morza i gór, szczypta "Wiedźmina" i konkretna dawka emocji - będzie się działo!

DZIEWANNA - wokalistka i kompozytorka, wykonująca mistyczny folk. Pochodzi z Beskidu Śląskiego. Jej repertuar obejmuje zarówno skoczne, energiczne utwory inspirowane góralszczyzną i kulturą morza, jak i klimatyczne ballady przywodzące na myśl świat "Wiedźmina", a także pieśni tradycyjne. Dziewanna inspiruje się kulturą Słowian i wikingów i literaturą fantasy. Jest laureatką lub finalistką wielu festiwali muzycznych. Występowała m.in. w ramach Festiwalu Słowian i Wikingów na wyspie Wolin, Wrocławskich Dni Fantastyki czy festiwalu folkmetalowego w Ostrawie. W 2019 r. wydała album "Widziadło", który zyskał tytuł Folkowej Płyty roku w plebiscycie "Wirtualne Gęśle". Wraz z Grensirem współtworzy Projekt Saga, nawiązujący do wierzeń nordyckich. Współpracuje z wieloma muzykami, a jej koncerty utrzymane są w klimacie melodyjnego folku okraszonego rockową nutą. YouTube’owy kanał Dziewanny doczekał się ponad 1,8 miliona odsłon.

Tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w koncercie stacjonarnie, OKO zaprasza przed monitory na transmisję on-line.

Moderator - Adam Dobrzyńskikoncert Dziewanny - wręczenie Wirtu@lnych Gęśli (26 września, Ośrodek Kultury Ochoty, Warszawa)