To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wyświetlić całą stronę

Shannon na Dzień św. Patryka


Shannon (14 marca, Warszawa)

SHANNON - Dzień Świętego Patryka
sobota | 14 marca |
koncert: godz. 19:00 | bilety: 25 zł / 20 zł
warsztaty: godz. 12:00 | w ramach cyklu: FOLKOWO BEMOWO
Bemowskie Centrum Kultury, ul. Górczewska 201, Warszawa
SHANNON

Grupa Shannon - giganci naszej sceny muzyki celtyckiej. Ta polsko-irlandzka formacja jest obecna w folkowym świecie od ponad 20-tu lat. W dorobku mają 9, doskonale przyjętych albumów, a ich trasy koncertowe pokrywają niemal całą Europę, sięgając także po odległe kontynenty. Shannon po mistrzowsku łączy tradycyjną muzykę irlandzką, szkocką czy też bretońską z rockiem i jazzem tworząc nową wartość muzyczną, która od dawna stanowi autorską, wszędzie rozpoznawalną wizytówkę zespołu.

Każdy ich koncert wypełniony jest wyjątkową, rootsową energią, każdy jest niezwykłą podróżą na Zieloną Wyspę i tajemniczą wyprawą do Lasów Sherwood. Formacja Shannon narodziła się, jak przyznają sami muzycy, z zauroczenia legendarną ścieżką dźwiękową serialu o Robin Hoodzie i fascynacji muzyką zespołu Clannad. Do tej pory udaje im się nie zbaczać z raz obranego kursu, a wszystko co robią, trzeba przyznać robią doskonale.

Obok formacji Shannon, na tym wyjątkowym koncercie z okazji Dnia św. Patryka, na scenie pojawi się gość specjalny - wybitny irlandzki tancerz Domien Doherty, jeden z solistów legendarnej grupy tanecznej "Lord of the Dance", który po mistrzowsku pokaże to, co tak rozgrzewa publiczność na całym świecie – tradycyjne tańce rodem z Zielonej Wyspy.Shannon

DAMIEN DOHERTY - warsztaty taneczne
sobota, 14 marca, godz. 12:00

zapisy: formularz zapisu


Formacja Shannon zaprasza wszystkich, od lat 5-ciu do 105-ciu na magiczną, taneczną podróż do Irlandii.

Warsztaty poprowadzi wybitny tancerz Domien Doherty, jeden z solistów legendarnej grupy tanecznej "Lord of the Dance", który opowie o tej barwnej, wielowiekowej irlandzkiej tradycji. Po takim wprowadzeniu w temat Damien będzie uczyć podstawowych kroków tanecznych oraz prostych układów choreograficznych.

Wspólnie przygotowany, przez uczestników warsztatów pod wodzą Damiena, taniec zostanie przedstawiony na wieczornym koncercie.


Shannon i Damien Doherty