To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wyświetlić całą stronę

Trifon Zarezan - święto wina i Sarakina


Trifon Zarezan czyli bułgarskie Święto Wina z Sarakiną (15 lutego, Warszawa)

TRIFON ZAREZAN czyli bułgarskie Święto Wina | zagra SARAKINA Balkan Band
sobota | 15 lutego | godz. 19:00 |
bilety: 30 zł / 35 zł
sala widowiskowa OKO, ul. Radomska 13/21, Warszawa
TRIFON ZAREZAN

Trifon Zarezan to pierwsze wiosenne święto Bułgarów, jest świętowane przez hodowców winorośli, karczmarzy, oraz wszystkich miłośników wina. Obrządek tego święta polega na podcinaniu winorośli i symbolizuje zbliżającą się wiosnę.

Znawca wina bułgarskiego Stojan Uzunov zaprezentuje obyczaj podcinania winorośli.

Wieczór kontynuowany będzie przy bułgarskich tańcach z muzyką zespołu SARAKINA BALKAN BAND. Można będzie zatańczyć takie bułgarskie tańce jak: prawo horo, dajczowo horo, elenino horo, raczenica, makedonsko horo, kopanica itp.Prowadzenie tańców - STOJAN UZUNOV - Bułgar od wielu lat mieszkający w Warszawie, którego pasją jest uprawa winorośli i tańce bałkańskie. Stojan Uzunow zapoczątkował w Polsce wspólne obchodzenie tego święta.

SARAKINA BALKAN BAND to polsko-bułgarsko grupa muzyczna łącząca muzykę bałkańską z folkiem, jazzem i world music. Kompozycje i aranżacje z wpływami bułgarskiej muzyki ludowej, klasycznej jak i z elementami improwizacji jazzowej przenoszą klimaty etniczne do muzyki artystycznej. Zespół tworzą profesjonalni muzycy, absolwenci wyższych szkół muzycznych, grający na takich instrumentach jak: akordeon, klarnet, kontrabas, kaval, dudy, tambura.

Skład zespołu:
Jacek Grekow - kaval, gajda, akordeon
Anna Klebus - vocal
Jan Mlejnek - klarnet, tambura
Mateusz Bielski - kontrabasTrifon Zarezan czyli bułgarskie Święto Wina z Sarakiną (OKO, 15 lutego, Warszawa)