To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wyświetlić całą stronę

Trzy Dni Później z programem 'Gryphia'


Trzy Dni Później z programem 'Gryphia', Folkowo Bemowo (6 kwietnia, Warszawa)

TRZY DNI PÓŹNIEJ
sobota | 6 kwietnia |
koncert: godz. 19:00 | bilety: 20 zł / 15 zł
warsztaty: godz. 12:00 | w ramach cyklu: FOLKOWO BEMOWO
Bemowskie Centrum Kultury, ul. Górczewska 201, Warszawa




TRZY DNI PÓŹNIEJ

"Gryphia" to najnowszy projekt głogowskiej, powstałej w 2000 roku, formacji Trzy Dni Później, laureata wielu prestiżowych nagród, w tym Grand Prix Festiwalu Nowa Tradycja w 2014 roku. Trzon zespołu tworzy wokalne trio: Joanna Piwowar-Antosiewicz, Marta Piwowar-Wierzbicka i Marta Groffik-Perchel - trzy zjawiskowo współgrające ze sobą żeńskie głosy, które uzupełnia dyskretna elektronika oraz wysmakowane brzmienia instrumentów akustycznych i za to już odpowiadają, zapraszani przez dziewczyny do kolejnych projektów doskonali muzycy.

"Gryphia" kontynuuje ideę formacji Trzy Dni Później, którą są autorskie, bardzo subiektywne interpretacje dzieł dawnych głogowskich twórców. Tym razem zespół sięga po Andreasa Gryphiusa, XVII-wiecznego poetę i dramaturga, przedstawiciela barokowej szkoły śląskiej. Jego sonety i dramaty były dla artystek drogowskazami do wykreowania magicznej planety, pełnej uniwersalnych prawd, niezależnych od historii, języka i czasu.

Niezwykłym, muzycznym elementem "Gryphii", obok głosów liderek i brzmień instrumentów jest chór, który dopowiada/dośpiewuje fragmenty tekstów Gryphiusa, nadając dziełu wymiar niemal antyczny. Na premierze chór tworzyli mieszkańcy Głogowa, na Bemowie na pewno godnie zastąpią ich uczestnicy naszych wokalnych warsztatów.



Trzy Dni Później - GRYPHIA, koncert premierowy, fot. Piotr Gajek
Trzy Dni Później - GRYPHIA, koncert premierowy, fot. Piotr Gajek




TRZY DNI PÓŹNIEJ - warsztaty wokalne
sobota, 6 kwietnia, godz. 12:00

zapisy: formularz zapisu


Tym razem organizatorzy zapraszają na wyjątkową śpiewaczą przygodę z formacją Trzy Dni Później.
Konstrukcja projektu "Gryphia" zakłada udział w nim spontanicznego "chóru antycznego", który będzie dopowiadać/dośpiewywać fragmenty tekstów całego dzieła.

Jesteśmy przekonani, że powstanie on właśnie na naszych warsztatach.

Wszyscy chętni, niezależnie od wieku, będą uczestniczyć w opracowaniu i przygotowaniu partii chóralnych.

Na wieczornym koncercie natomiast, rzecz której jeszcze nie było. Uczestnicy warsztatów wystąpią razem z zespołem będąc istotnym i ważnym elementem CAŁEGO KONCERTU!