To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wyświetlić całą stronę

Jahiar Irani / Łukasz Czekała
Maciej Trifonidis / Ethno Orchestra


Jahiar Irani / Łukasz Czekała / Maciej Trifonidis / Ethno Orchestra (9 grudnia, Warszawa)

Jahiar Irani / Łukasz Czekała / Maciej Trifonidis / Ethno Orchestra
niedziela | 9 grudnia |
koncert: godz. 19:00 | bilety: wstęp wolny
Bemowskie Centrum Kultury, ul. Górczewska 201, Warszawa




Projekt specjalny, łączący muzykę etniczną z jazzem i współczesną elektroniką

Jahiar Irani (Iran) - santur, śpiew
Łukasz Czekała - skrzypce, elektronika
Maciej Trifonidis - bass, darbuka, framedrum, inst. klawiszowe
Adam Rozenman – riq, daf, bendir, inst. perkusyjne
Sebastian Freyberg - darbuka, framedrum
Mateusz Bartosiewicz - perkusja



Jahiar Irani / Łukasz Czekała / Maciej Trifonidis / Ethno Orchestra





Jahiar Azim Irani

Jahiar Azim Irani, urodzony w 1969 r. w Teheranie, od kilku lat mieszkający w Polsce. Wyrósł w rodzinie, w której muzyka zajmowała bardzo ważne miejsce - ojciec śpiewał tradycyjne pieśni ludowe, a także zajmował się klasyczną muzyką perską, matka natomiast grała na gavalu - tradycyjnym bębnie obręczowym. Jahiar umiejętności wokalne ćwiczył od najmłodszych lat, a jego pierwszym i przez lata najważniejszym nauczycielem był ojciec. Po dziewiątych urodzinach rozpoczął pod kierunkiem mistrza Alego Asgar Zajadzanda naukę gry na santur - jednym z klasycznych instrumentów perskich (jest to rodzaj 72-strunowych cymbałów w kształcie trapezu).





Łukasz Czekała

Łukasz Czekała - eksplorator i propagator brzmienia elektrycznych skrzypiec, entuzjasta pogłosów oraz technik samplingu i zapętlania, improwizator, absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Członek zespołów Backspace, Szy-Szy Kaan Jazz Group.





Maciej Trifonidis

Maciej Trifonidis - kompozytor, multiinstrumentalista, producent muzyczny, wydawca oraz animator kultury. Zbieracz dźwięków, kolekcjoner brzmień, obserwator muzycznych procesów i nieokiełznany poszukiwacz. Założyciel i lider zespołów: Trifonidis Orchestra, 3275 kg ORCHESTRA, Tricphonix, Trifonidis Down Town Project. Współtwórca formacji Horny Trees. Autor kilkunastu płyt autorskich i książki "Samotność astronauty". Muzyka Trifonidisa jest eklektyczna i wielobarwna. Kompozytor łączy i przetwarza brzmienia, nastroje i inne znamienne elementy muzyki etnicznej, jazzowej oraz współczesnej kameralistyki, zachowując przy tym swój indywidualny styl i język muzyczny. Zabawa fakturą i formą, oryginalne aranżacje i instrumentacja, akustyczne brzmienie łączone niekiedy z elektroniką i efektami dźwiękowymi oraz pewna programowość muzyki kompozytora powodują, że każdy z jego albumów, stanowi odrębną opowieść i osobistą wypowiedz artysty. Komponuje muzykę na duże orkiestrowe składy, zespoły kameralne, jak również utwory solowe i miniatury. Koncertuje w Polsce i Europie. Tworzy muzykę autorską, lustracyjną, filmową. Prowadzi wydawnictwo SlowdownRecords.





Adam Rozenman

Adam Rozenman - muzyk perkusjonista specjalizujący się w grze na instrumentach perkusyjnych afro-kubańskich, brazylijskich i blisko-wschodnich. Uczył się gry od mistrzów w Izraelu, Brazylii, Burkina Faso i na Kubie, tam też zdobył pierwsze doświadczenia na scenie. W Polsce grał z różnymi zespołami i muzykami, m. in. z Cukunft, Alamut oraz z Magdą Piskorczyk, Krzysztofem Ścierańskim i Dimą Gorelikiem, 3275 kg Orchestra.





Sebastian Freyberg

Sebastian Freyberg - multiinstumrntalista, perkusionista specjalizujący się w Greckich oraz Blisko-Wschodnich instrumentach perkusyjnych takich jak: darbuka, framedrums, łyżki, riq.





Mateusz Bartosiewicz

Mateusz Bartosiewicz - Perkusista. Od lat współpracuje z Ośrodkiem "Pogranicze – sztuk, kultur, narodów" w Sejnach, gdzie rozpoczął naukę gry na perkusji. Muzyk ciągle poszukujący i inspirujący się wieloma gatunkami muzycznymi takimi jak: jazz, muzyka klezmerska i bałkańska, rock (lat 60′, 70′ i 80′), muzyka etniczna, free jazz i impro. Członek Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego. Współpracował oraz uczestniczył w warsztatach z takimi muzykami jak: David Krakauer - koncerty i nagrywanie płyty, Evan Parker - koncert, Mikołaj Trzaska – koncerty i współpraca przy nagrywaniu soundtracku do filmu Wojciecha Smarzowskiego "Wołyń", Raphael Rogiński - koncerty i nagrywanie płyty, Mark Sanders, Tim Daisy, Paul Brody, Steve Swell, Jashua Abrams, Marcin Masecki, Wacław Zimpel, Mike Majkowski, Radek Nowicki i wielu innych. Obecnie związany również z warszawską sceną muzyczną poprzez składy: 3275 kg Orchestra oraz Moonzibar.