To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wyświetlić całą stronę

DIKANDA, czyli
muzyka z 'czterech stron Wschodu' na Bemowie


Dikanda (17 listopada, Warszawa)

DIKANDA
sobota | 17 listopada |
koncert: godz. 19:00 | bilety: 20 zł / 15 zł
warsztaty: godz. 12:00 | w ramach cyklu: FOLKOWO BEMOWO
Bemowskie Centrum Kultury, ul. Górczewska 201, Warszawa
DIKANDA

Formacja powstała w 1997 roku i od samego początku zadziwiała pomysłami, intrygującymi aranżacjami, wielokulturową inspiracją oraz niezwykłą żywiołowością na scenie. Bardzo szybko zwrócili uwagę krytyki, a także polskiej publiczności. Już po dwóch latach grania, w 1999 rok, zdobyli dwie prestiżowe nagrody na Radiowym Festiwalu Nowa Tradycja – nagrodę I-go miejsca przyznaną im przez festiwalowe jury oraz spektakularny laur – Nagroda Publiczności.

Swoje granie nazywają "muzyką z czterech stron Wschodu" i nie ma w tym żadnego naciągania. To bardzo świadome i doskonałe artystycznie wykorzystanie inspiracji ludową muzyką polską, białoruską, bułgarską, macedońską, cygańską oraz kurdyjską. Muzycy stawiają na autentyczność stylów i cały czas poszukują nowych nurtów w tradycyjnych brzmieniach. Większość utworów, które wykonują na swoich, pełnych ekspresji koncertach to ich oryginalne kompozycje.

Mają w dorobku 7 albumów oraz setki koncertów w Europie, ale także Indiach, Afryce Północnej i USA.

Koncerty Dikandy to niezwykle emocjonalna podróż po różnych etnicznych brzmieniach Wschodu, żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy i prawdziwych uczuć. Za najważniejsze w ponad dwudziestoletniej artystycznej aktywności uważają umiejętność budowania pozytywnych relacji ze swoja wierną publicznością.

Można śmiało powiedzieć, że osiągnęli to w 100-tu procentach!Dikanda

DIKANDA - wielokulturowe warsztaty wokalne
sobota, 17 listopada, godz. 12:00

zapisy: formularz zapisu

Warsztaty poprowadzą członkowie formacji Dikanda.

Podczas warsztatów uczestnicy będą się uczyć piosenek wywodzących się z różnych kultur Europy Środkowej i Południowej. Będą one śpiewane w wymyślonym przez zespół uniwersalnym języku - "dikandisz". Kilka z nich zostanie wspólnie z artystami wykonanych na wieczornym koncercie.