To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wyświetlić całą stronę

SHANNON - Dzień Świętego Patryka na Bemowie


Shannon (17 marca, Warszawa)

SHANNON - Dzień Świętego Patryka
sobota | 17 marca |
koncert: godz. 19:00 | bilety: 20 zł / 15 zł
warsztaty: godz. 12:00 | w ramach cyklu: FOLKOWO BEMOWO
Bemowskie Centrum Kultury, ul. Górczewska 201, Warszawa
SHANNON

Są obecni na folkowej scenie od ponad 20-tu lat. Międzynarodowa, polsko-irlandzka formacja SHANNON to autentyczni giganci muzyki celtyckiej. W dorobku mają 9 znakomicie przyjętych płyt, a ich trasy koncertowe pokrywają niemal całą Europę, sięgając także po odległe kontynenty. Wszędzie przyjmowani są żywiołowo, wszędzie publiczność z entuzjazmem docenia ich wyjątkową energię i sceniczną charyzmę.

Po mistrzowsku łączą muzykę irlandzką, szkocką czy też bretońską z rockiem i jazzem tworząc absolutnie nową wartość muzyczną, która od dawna stanowi autorską, wszędzie rozpoznawalną wizytówkę zespołu. Muzycy na każdym koncercie fundują swojej publiczności fascynującą podróż na Zieloną Wyspę połączoną z magiczną wyprawą do Lasów Sherwood. Ich młodzieńcza fascynacja ścieżką dźwiękową serialu o Robin Hoodzie i legendarną formacją Clannad przerodziła się w tworzenie nowego, nierzadko nowatorskiego brzmienia muzyki celtyckiej. Niezwykła, energetyczna mieszanka tradycyjnych inspiracji oraz muzycznych klimatów z różnych zakątków świata to jakość nie do podrobienia i nie do skopiowania. Po prostu SHANNON.

Ich koncert na Bemowie przypada w dniu szczególnym dla irlandzkiej tradycji - Dniu Świętego Patryka. Będzie więc wydarzeniem wyjątkowym. Obok muzyków formacji SHANNON na scenie pojawi się DAMIEN DOHERTY jeden z solistów legendarnej irlandzkiej grupy tanecznej "Lord of the Dance", który doskonale pokaże to, co tak rozgrzewa publiczność na całym świecie - tradycyjne tańce rodem z Zielonej Wyspy.Shannon

SHANNON I DAMIEN DOHERTY - warsztaty taneczne
sobota, 17 marca, godz. 12:00

zapisy: warsztaty@bemowskie.pl


Wszystkich, którzy chcą przeżyć niezapomnianą przygodę organizatorzy i artyści zapraszają na niezwykłe warsztaty taneczne.

Na początku posłuchać będzie można barwnych powieści o historii i tradycji irlandzkiego tańca, potem, pod okiem znakomitego nauczyciela, tancerza legendarnej formacji "Lord of the Dance" Damiena Doherty opanować jego podstawy.

Zapraszamy wszystkich, od lat 5-ciu do 105-ciu, chętnych do wspólnej, roztańczonej zabawy. Sami przekonacie się jakie to proste, wesołe i piękne.

A na wieczornym koncercie uczestnicy warsztatów wspólnie z zespołem SHANNON pokażą publiczności, że Irlandia może być także na Bemowie!Damien Doherty