To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wyświetlić całą stronę

Bum Bum Orkestar - bałkańskie Folkowo Bemowo


Bum Bum Orkestar (10 lutego, Warszawa)

Bum Bum Orkestar
sobota | 10 lutego |
koncert: godz. 19:00 | bilety: 20 zł / 15 zł
warsztaty: godz. 12:00 | w ramach cyklu: FOLKOWO BEMOWO
Bemowskie Centrum Kultury, ul. Górczewska 201, Warszawa
BUM BUM ORKeSTAR

Jedyny taki w kraju zespół, który na każdym koncercie funduje nam niezwykłą podróż w szalony świat ulicznych orkiestr rodem z filmów Emira Kusturicy, na nieustające serbskie wesele czy też karnawałowe bale w bułgarskich knajpach.

Bum Bum Orkestar tworzy siedmiu znakomitych muzyków zaskakujących żywiołowym, idealnie zgranym brzmieniem. Bezkompromisowo łączą i doskonale splatają w koncertową całość klimaty bałkańskie, klezmerskie i tradycyjne polskie. Radykalnie mieszają ze sobą różne dźwięki, a robią to, zazwyczaj improwizując, na mistrzowskim poziomie. Z łatwością rozpalają porywający do tańca ogień emocji, by po chwili wzruszyć rzewną piosenką.

Bum Bum Orkestar, laureaci Festiwalu Polskiego Radia "Nowa Tradycja" z 2015 roku, to zespół wyznaczający nową, niespotykaną u nas do tej pory jakość zabawy. Ich muzyczna ekspresja niesie w sobie taki ładunek mocy, że brak na to odpowiedniej skali.

Każdy koncert Bum Bum Orkestar błyskawicznie zamienia się w nieokiełznaną, prawdziwie bałkańską imprezę, jest niepowtarzalny, nieobliczalny i niezapomniany !!!Bum Bum Orkestar

BUM BUM ORKeSTAR - warsztaty bałkańskie
sobota, 10 lutego, godz. 12:00

zapisy: warsztaty@bemowskie.pl


W ramach warsztatów organizatorzy i artyści zapraszają wszystkich chętnych na bałkańską, muzyczną przygodę. Wiek nie odgrywa żadnej roli, liczy się zapał i fantazja.

Tym razem warsztaty są także dla ludzi nie potrafiących grać na żadnym instrumencie, oraz tych, którym słoń na ucho nadepnął.

Bum Bum Orkestar będzie uczyć typowych bałkańskich tańców korowodowych, rytmów granych na domowej roboty instrumentach oraz słów piosenek i refrenów z repertuaru BBO, a wszystko to będzie niewyobrażalnie, dziecinnie proste.

Warsztaty będą wspólną, wnoszącą mnóstwo pozytywnej energii, kolorów i uśmiechu zabawą. Efekty tego spotkania będzie można obejrzeć i posłuchać na wieczornym koncercie.


Bum Bum Orkestar