To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wyświetlić całą stronę

Etno-jazzowa podróż na białoruskie Polesie


Ulyanica (20 stycznia, Warszawa)

Ulyanica
sobota | 20 stycznia |
koncert: godz. 19:00 | bilety: 20 zł / 15 zł
warsztaty: godz. 12:00 | w ramach cyklu: FOLKOWO BEMOWO
Bemowskie Centrum Kultury, ul. Górczewska 201, Warszawa
ULYANICA

"Ulyanica to niezwykła postać z tradycji białoruskiego folkloru. Dziecko pól, lasów i mokradeł, mała, uśmiechnięta dziewczynka śmiało i odważnie patrząca przed siebie".

Cykl Folkowo Bemowo zaprasza w magiczną podróż na białoruskie Polesie. Przewodnikiem będzie etno-jazzowa formacja Ulyanica.

Ich utwory pełne są niezwykłych opowieści o życiu i zwyczajach mieszkańców tej krainy. Zawiłe tańce, proste, chwytające za serce melodie, piękne, niemal zapomniane tradycyjne pieśni. Wszystko to perfekcyjnie wzbogacone nowoczesnymi środkami ekspresji. Ta zjawiskowa muzyka, wyjęta prosto z życia dawnego ludu ożywa i wybrzmiewa w niestartym przez czas autentycznym, emocjonalnym żywiole.

Liderką formacji jest Ulyana Hedzik pochodząca z Polesia wokalistka, skrzypaczka i kompozytorka, absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Koncert będzie warszawską premierą wydanej w październiku ubiegłego roku płyty "Viasna".


Formację Ulyanica tworzą:
Ulyana Hedzik - śpiew
Tomasz Sołtys - forteoan
Roman Chraniuk - kontrabas
Adam Zagórski - perkusja
Patryk Rynkiewicz - trąbka, flugelhornKsiężyc

ULYANICA - warsztaty wokalne
sobota, 20 stycznia, godz. 12:00

zapisy: warsztaty@bemowskie.pl

W ramach warsztatów odbędzie się wspólne białoruskie śpiewanie z liderką formacji Ulyanica - Ulyaną Hedzik.

Artystka przedstawi tradycyjne pieśni ludowe charakterystyczne dla jej rodzinnego Polesia, opowie o ich znaczeniu w etosie tamtejszej ludności oraz zaprezentuje techniki ich śpiewania.

Wszyscy chętni od lat sześciu do stu sześciu będą mogli pierwszy raz spróbować swoich sił w "śpiewie białym" lub zanurzyć się w przyjaznym wirze śpiewu zbiorowego.

A po tej wyjątkowej przygodzie, na wieczornym koncercie, uczestnicy warsztatów zaśpiewają tradycyjną białoruską pieśń wspólnie z zespołem Ulyanica.


Ulyana Hedzik