To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wyświetlić całą stronę

Werchowyna zaśpiewa na Zaciszu


Werchowyna (18 listopada, Warszawa)

Werchowyna
sobota | 18 listopada | godz. 18:00 | wstęp wolny

DK Zacisze, ul. Blokowa 1, Warszawa
Werchowyna nieprzerwanie śpiewa od 26 lat, choć nieczęsto można ją spotkać na koncertach. Po 20 latach ponownie wystąpi na Zaciszu z okazji 50. Urodzin Domu Kultury Zacisze.

W programie tradycyjne pieśni ukraińskie, białoruskie i rosyjskie.

Po koncercie organizatorzy zapraszają na szarlotkę.

Zespół powstał w 1991 roku z inicjatywy studentów uczelni warszawskich, związanych ze środowiskiem Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich. Na początku repertuar koncentrował się na pieśniach zasłyszanych podczas górskich wędrówek. Dawno niesłyszane pieśni i melodie łemkowskie, ukraińskie, huculskie ożywały dzięki zapałowi i emocjom młodych wykonawców. Werchowyna była gościem największych w Polsce festiwali muzyki etnicznej począwszy od Łemkowskiej Watry w Żdyni, przez Spotkania Folkowe z Wiejskiego Podwórza w Czeremsze, czy Mikołajki Folkowe w Lublinie.

Z czasem repertuar został wzbogacony o pieśni białoruskie, z Polesia a ostatnio także z Rosji. Dzisiejsza Werchowyna koncentruje się na wielogłosowym, białym śpiewie, bez instrumentów - a capella.

Od kilku już lat zespół koncertuje niezwykle rzadko, a na ich tradycyjny doroczny koncert w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej przychodzi ponad tysiąc osób.

Werchowyna śpiewa już wiele lat, lecz wciąż z tą samą pasją...Werchowyna (18 listopada, Warszawa)