To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wyświetlić całą stronę

18 listopada KSIĘŻYC w ramach Folkowo Bemowo


Księżyc (18 listopada, Warszawa)

Księżyc
sobota | 18 listopada |
koncert: godz. 19:00 | bilety: 20 zł / 15 zł
warsztaty: godz. 12:00 | w ramach cyklu: FOLKOWO BEMOWO
Bemowskie Centrum Kultury, ul. Górczewska 201, Warszawa
KSIĘŻYC

Zespół narodził się w ostatniej dekadzie XX wieku i szturmem podbił publiczność, zdobywając także uznanie krytyków w kraju i zagranicą. Powrócili po kilkuletniej przerwie w 2014 roku. Spora w tym zasługa prestiżowej brytyjskiej wytwórni Penultimate Pres, która w 2013 wznowiła ich dawny album "Księżyc", a dwa lata później wydała premierowy "Rabbit Eclipse". Płyta momentalnie znalazła się w czołówce polskich i brytyjskich podsumowań roku.

Księżyc z ogromnymi sukcesami występował w ostatnich latach na wielu liczących się festiwalach artystycznych w Polsce i za granicą, m.in. we Francji, Skandynawii i Wielkiej Brytanii.

Twórczość grupy łączy ducha muzyki dawnej i współczesnej. Bez mała średniowieczne brzmienia o słowiańskich korzeniach doskonale miesza z estetyką minimalistyczną i elementami eksperymentów wokalnych XXI wieku. Alchemiczne zestawienie tych składowych przynosi w efekcie oryginalną, zapierająca dech muzykę, delikatną i niepokojącą zarazem, zaś surrealistycznie baśniowe teksty stanowią esencję piękna i smutku.

Na koncercie usłyszmy utwory starsze, znane z debiutanckiej płyty, w odmienionych opracowaniach oraz nowsze kompozycje m.in. z ostatniego albumu "Rabbit Eclipse".

Formację Księżyc tworzą:
Agata Harz - głos, obiekty
Katarzyna Smoluk-Moczydłowska - głos, obiekty, instrumenty klawiszowe
Lechosław Polak - akordeon, instrumenty klawiszowe
Remigiusz Mazur-Hanaj - taśmy, lira korbowa, skrzypce
Robert Niziński - klarnet, instrumenty klawiszowe, obiektyKsiężyc

KSIĘŻYC - warsztaty
sobota, 18 listopada, godz. 12:00

zapisy: warsztaty@bemowskie.pl

Warsztaty wokalne poprowadzą Agata Harz i Katarzyna Smoluk-Moczydłowska. Nie ma żadnych limitów wieku, organizatorzy zapraszają więc młodzież, dorosłych i seniorów. Artystki będą uczyć charakterystycznych dla zespołu Księżyc technik wokalnych, a wspólnie przygotowany utwór, jak zawsze, pojawi się na wieczornym koncercie.