To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wyświetlić całą stronę

Bułgarskie Święto Wina z Sarakiną


Trifon Zarezan czyli bułgarskie Święto Wina z Sarakiną (13 lutego, Warszawa)

Trifon Zarezan czyli bułgarskie Święto Wina | zagra Sarakina Balkan Band
sobota | 13 lutego | godz. 19:00

sala widowiskowa OKO, ul. Radomska 13/21 (wejście C), Warszawa
Obchody bułgarskiego Święta Wina na Ochocie

Trifon Zarezan to pierwsze wiosenne święto Bułgarów, jest świętowane przez hodowców winorośli, karczmarzy, oraz wszystkich miłośników wina. Obrządek tego święta polega na podcinaniu winorośli i symbolizuje zbliżającą się wiosnę.

O "Trifon Zarezan" opowie znawca wina i bułgarskich obyczajów Stojan Uzunov. W ramach muzycznej oprawy wystąpi znakomity zespół SARAKINA BALKAN BAND.

W programie wieczoru m.in.: nauka tańców bułgarskich tj: prawo horo, dajczowo horo, elenino horo, raczenica, makedonsko horo, kopanica, prezentacja obyczaju podcinania winorośli oraz wspólna zabawa przy rytmach Sarakiny Balkan Band. Nie zabraknie też okazji do degustacji bułgarskich win.Trifon Zarezan czyli bułgarskie Święto Wina z Sarakiną (13 lutego, Warszawa)

STOJAN UZUNOV - Bułgar od wielu lat mieszkający w Warszawie, którego pasją jest uprawa winorośli i tańce bałkańskie. Stojan Uzunov zapoczątkował w Polsce wspólne obchodzenie tego święta.


Zespół SARAKINA to polsko-bułgarsko-czeska grupa muzyczna łącząca muzykę bałkańską z folkiem, jazzem i world music. Kompozycje i aranżacje z wpływami bułgarskiej muzyki ludowej, klasycznej jak i z elementami improwizacji jazzowej przenoszą klimaty etniczne do muzyki artystycznej. Zespół tworzą profesjonalni muzycy, absolwenci wyższych szkół muzycznych, grający na takich instrumentach jak: akordeon, klarnet, kontrabas, kaval, dudy, tupan, tabmura. SARAKINA koncertuje od 1999 roku a w swoim dorobku ma nagrane 5 płyt: Sarakina (2001), Junctions (2004), Fryderykata (2008), Dance of fire (2012) i Live in studio (2014).

Skład zespołu:
Jacek Grekow - kaval, gajda, akordeon
Anna Klebus - vocal
Jan Mlejnek - klarnet, tambura
Mateusz Bielski - kontrabas
Krzysztof Ostasz - perkusja

Bilety:

- 20 zł w przedsprzedaży (OKO, ul. Grójecka 75, w godz. 9-20; tel. 22 822 48 70)
- 25 zł w dniu imprezy (sala widowiskowa OKO, ul. Radomska 13/21 od godz. 17.00)