To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wyświetlić całą stronę

Orkiestra św. Mikołaja
JEDEN KONCERT

CD nakład wyczerpany

 1. Łado (od Biłgoraja, weselna)
 2. Baranki (sł. ludowe z Katalonii, muz. Sylwester Szweda)
 3. Sowa (od Rzeszowa)
 4. Oleś (z Podlasia)
 5. Andzia (sł. od Zamościa, muz. łemkowska)
 6. Jegodziny (z Kurpi)
 7. Z wysokiego pola (sł. od Zamościa, muz. węgierska)
 8. Pieśń Sobótkowa (znad Narwi)
 9. Bude jarmak (od Łemków)
 10. Krakowiak (od Rzeszowa)
 11. Tam w lisi (od Hucułów)
 12. Ballada o św. Mikołaju (sł. i muz. Andrzej Wierzbicki)


opis:"Jeden koncert" to przeszłość i przyszłość Orkiestry św. Mikołaja. Od autorskiej ballady, która ochrzciła zespół w czasach, kiedy folk jako zjawisko jeszcze w Polsce nie istniał i której słowa do dziś są aktualne - po piosenki otwierające nowy repertuar i nowe horyzonty, umieszczone na płycie jako pierwsze. Dobór utworów nie oddaje w pełni naszych zainteresowań muzyką łemkowską i huculską, są one za to ułożone według kolejności, w jakiej faktycznie pojawiały się na koncertach Orkiestry. Ciągłość i logika rozwoju zespołu jest dla nas aktualną i twórczą wartością, którą w ten sposób chcemy się z Wami podzielić.

Większą część naszych piosenek słuchacze znają z nagrań studyjnych, zapisywanych żmudną metodą wielośladową. Daje ona większe możliwości aranżacyjne, ale eliminuje ów specyficzny koloryt i niepowtarzalność muzyki jednocześnie tworzonej i odbieranej. A przecież Orkiestra to przede wszystkim takie właśnie spotkania. Debiutancka kaseta Orkiestry św. Mikołaja "Muzyka gór" (1992), była nagrana w prosty sposób "na żywo" i do dziś ma swoich zagorzałych zwolenników. Niech nasz, szósty z kolei, album będzie ukłonem w ich stronę.

Na płycie tej, w odróżnieniu od wcześniejszych, nie skupiamy się na żadnym pojedynczym regionie i nie wyróżniamy żadnego artystycznego zamysłu. Chcemy po prostu pokazać koncert Orkiestry - uchwycony w pół ruchu gest, stop klatkę łączącą przeszłość z przyszłością.

"Jeden Koncert", to płyta nagrana podczas koncertu 22 marca 2002 roku w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie.


skład zespołu:Anna Kiełbusiewicz - śpiew
Anna Bielak - skrzypce, śpiew
Sylwia Bereza - wiolonczela, śpiew
Urszula Kalita - sopiłki, flet, śpiew
Agnieszka Kołczewska - bębny, instrumenty perkusyjne
Grzegorz Lesiak - gitara, dutar, mandola
Marcin Skrzypek - mandolina, cymbały, gitara, udu, bęben, dutar, śpiew
Bogan Bracha - sopiłki, kaval, klarnet pasterski, skrzypce, śpiew