To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wyświetlić całą stronę

Muzyczne podróże
SPIRIT CATCHERS


nakład wyczerpany

  1. Brzask
  2. Szara Skała
  3. Song of Joy
  4. Wodospad Duchów
  5. Spirit Catchers
  6. Modlitwa o zdrowie i pomyślność
  7. Mgła

  Kultura Indian Amerykańskich dla większości z nas zagadką. Poza schematami utrwalanymi przez amerykańskie kino oraz wspomnieniami powieści Karola Maya, tak naprawdę niewiele wiemy o tajemniczych ludach zamieszkujących tereny Ameryki Północnej oraz niektórych obszarów Ameryki Południowej, a nawet Karaibów. W świetle badań kultura ta ukształtowała się na długo przed czasami, gdy Kolumb postawił stopę na nieznanej ziemi i, myśląc że dotarł do Indii, ochrzcił jej mieszkańców mianem "Indians".
  Nierozłącznym elementem spuścizny Indian jest muzyka. Stanowi ona, tak jak w przypadku wielu innych kultur, integralny składnik życia i modlitwy. Jest swego rodzaju pomostem pomiędzy stanami istnienia, w które wierzą Indianie. Z jej pomocą najważniejsi aktorzy rytuałów religijnych, szamani, przenikają przez granicę pomiędzy rzeczywistością i światem duchów. Wprowadzając się w trans przy akompaniamencie bębnów i fletów, śpiewają pieśni, których słowa są często niezrozumiałe - ich głównym przekazem jest dźwięk zrozumiały dla duchów. Według Indian Amerykańskich muzyka ma także duże znaczenie przy procesie leczenia, ponieważ jej energia przywraca harmonię ciału i duszy. Dźwięki wpływają na emocje, przynoszą dobrą energię i równowagę. Jest to prawdziwa muzyka duszy.

  Czy indiańskie dźwięki i głosy, coraz częściej obecne w muzyce naszej cywilizacji, zbudzą do życia uśpione duchy i wprowadzą nas w świat pulsującej życiem prerii?

  Piotr Dygasiewicz - kompozycje, wykonanie, realizacja i mastering