To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wyświetlić całą stronę

MEADOW QUARTET
THE ERSTWHILE HEROES

Multikulti Project 2013

CD - 43 zł Dodaj do koszyka

  1. A Mystery Tour   4:46
  2. The Prophecy   4:04
  3. Devilish Breeze   4:49
  4. Dormant Strength   5:35
  5. The Master Villain of the Piece   5:42
  6. Miscellaneous Muddled Thoughts   5:10
  7. Bulgareasca   3:37
  8. Rebirth   4:44
  9. A Breath of the Sea Air Soothed the Nerves   5:59

   Po wydaniu debiutanckiej płyty "Unexpected" o zespole pisano jako o jednym z najbardziej obiecujących na współczesnej scenie neo-klezmerskiej.
   Lider zespołu - Marcin Malinowski konsekwentnie rozszerza zakres swoich artystycznych poszukiwań, wystarczy wspomnieć płytę "Osvaldo Golijov: The Dreams and Prayers of Isaac the Blind" nagraną razem z kwartetem smyczkowym czy udział w nagraniu najnowszej płyty Bester Quartet, wydanej właśnie przez Tzadik Records.
   Meadow Quartet - triumfatorzy XVI Festiwalu Polskiego Radia Nowa Tradycja 2013 do współpracy zaprosili znakomitego litewskiego perkusjonistę Tomasa Dobrovolskisa, który swoimi perkusyjnymi ornamentami kieruje muzykę w zupełnie nowe rejony. Ten wynalazca i konstruktor nowego instrumentu perkusyjnego The Brass Globe, który pozwala łączyć w jedno różnego rodzaju techniki gry na instrumentach perkusyjnych z całego świata (takich jak djembe, tabla, darabuka), robi w Europie coraz większą karierę.
   Na płycie "THE ERSTWHILE HEROES", znajduje się dziewięć kompozycji lidera zespołu, Marcina Malinowskiego, które wykonywane w niemal tradycyjnym - klezmerskim składzie instrumentalnym pozwalają wydobyć ponadczasowe piękno na miarę początków XXI wieku.

skład zespołu:
Marcin Malinowski - klarnet, klarnet basowy
Michał Piwowarczyk - altówka
Piotr Skowroński - akordeon
Jarosław Stokowski - kontrabas

gościnnie:
Tomas Dobrovolskis - perkusjonalia, the brass globe, the glass