To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wy¶wietlić cał± stronę

TYNDYRYNDY - DO TAŃCA
In Crudo / Fundacja Numinosum 2014


nakład wyczerpany

  1. Oberki - Wielka Orkiestra Gaców   4:13
  2. Kujon Matyjosek - Kapela Tadeusza Kubiaka z Le¶mierza   2:25
  3. Polka - Gęsty Kożuch Kurzu   5:48
  4. Owijok - Kapela Marty Cichej   2:47
  5. Mazurek - Kapela Wiesławy Gromadzkiej   5:21
  6. Fokstrot "Córuniu moja" - Poszukiwacze Zaginionego Rulonu   3:29
  7. Oberki - Piotr Gaca / Agnieszka Niwińska   2:26
  8. Polka - Kocirba   4:18
  9. Wi±zanka polek - Kapela Maliszów   3:50
  10. Oberki - Julia Migdalska / Agnieszka Niwińska   3:47
  11. Wiwat Przyjacielski - Poł±czone Kapele Dudziarskie z Wielkopolski   4:34
  12. Oberek - Czesław Adamczyk / Katarzyna Zedel   1:54
  13. Polka Dzwolka - Orkiestra Dęta ze Zdziłowic   2:38
  14. Mazurek Ciarkowskiego - Janusz Prusinowski Trio   3:27
  15. Polka Żydówka - Tęgie Chłopy   3:19
  16. Polka - Chłopcy z Nowoszyszek   4:11
  17. Szwedzki Walc - Kapela Muzyki Kuchennej Jazgodki   4:30
  18. Tango "Stachu" - Orkiestra Wczorajszego Fasonu   4:07
  19. Poleczka - Kapela z Ukrainy   3:36
  20. Mazurki - Kapela Niwińskich   5:26

   Płyta zawiera wybrane nagrania z dokumentacji dĽwiękowej Klubu Tyndyryndy, realizowanej w latach 2012-2013. Klub działa przy Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i ¦piewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym od 2008 roku, a powstał z my¶l± o wykorzystaniu potencjału edukacyjnego jaki stwarza Festiwal poprzez zgromadzenie w jednym miejscu i czasie najwybitniejszych artystów muzyki wiejskiej oraz jej miło¶ników z różnych regionów Polski. W rozemocjonowanej atmosferze ¶więta, czerwcowej aurze i magicznej przestrzeni miasteczka dzieci, młodzież i doro¶li mog± poznawać wiejskie tradycje muzyczne w duchu szacunku dla oryginału zarówno na warsztatach jak i, co szczególnie ważne, w sytuacjach spontanicznych – na zabawach, pograjkach, targowisku instrumentów.
   Wydawnictwo niniejsze stara się oddać atmosferę Klubu, w którym muzykanci czuj±c się u siebie, na miejscu, bo graj± nie po to, żeby się nagrywać, ale do tańca – tak jak najbardziej lubi±. Płyta opowiada historie minione, ale też opowiada i przyszłe, bo traktuje nie o odchodzeniu tej muzyki, ale przede wszystkim o jej trwaniu. Symboliczne jest, że najstarszy jej bohater – skrzypek Tadeusz Kubiak z Mchowic to rocznik 1923, a najmłodszy – skrzypaczka Julia Migdalska z Warszawy to rocznik 2000.

wykonawcy:
Wielka Orkiestra Gaców:
Maciej Żurek, Katarzyna Zedel, Ewa Grochowska, Julia Migdalska, Paula Kinaszewska, Anżela Zajcewa, Mateusz Niwiński, Marcin Żytomirski, Michał Maziarz, Mateusz Kowalski - skrzypce
Joanna Strelnik, Piotr Zgorzelski - basy
Katarzyna Rosik - bębenek

Kapela Tadeusza Kubiaka z Le¶mierza:
Tadeusz Kubiak - skrzypce
Paweł Ladorucki - harmonia trzyrzędowa
Andrzej Dobierzewski - bęben

Gęsty Kożuch Kurzu:
Maria Stępień, Marcin Lorenc - skrzypce
Joanna Garncarczyk - ¶piew, basy
Przemysław Bogusławski - bębenek
Maniucha Bikont - ¶piew

Kapela Marty Cichej:
Marta Cicha - skrzypce
Joanna Gancarczyk - basy
Jakub Korona - bębenek

Kapela Wiesławy Gromadzkiej:
Wiesława Gromadzka - harmonia pedałowa
Bartosz NiedĽwiecki, Mateusz Niwiński - skrzypce
Jan Wochniak - baraban

Poszukiwacze Zaginionego Rulonu:
Małgorzata Makowska - harmonia pedałowa, basy
Olena Jeremenko, Marcin Drabik - skrzypce
Jacek Mazurkiewicz - kontrabas
Paweł Nowicki - baraban

Piotr Gaca / Agnieszka Niwińska:
Piotr Gaca - skrzypce
Agnieszka Niwińska - bębenek

Kocirba:
Teresa Potańska - skrzypce prym
Andrzej Fabiński - skrzypce sekund
Jarosław Mazur - basy

Kapela Maliszów:
Jan Malisz - skrzypce, ¶piew
Edyta Marć - bęben
Kacper Malisz - skrzypce
Zuzanna Malisz - ¶piew, basy

Julia Migdalska / Agnieszka Niwińska:
Julia Migdalska - skrzypce
Agnieszka Niwińska - bębenek

Poł±czone kapele dudziarskie z Wielkopolski:
Romuald Jędraszak, Jacek Kutrowski, Łukasz Kontek, Piotr Górecki - dudy wielkopolskie
Paweł Zawadzki - skrzypce

Czesław Adamczyk / Katarzyna Zedel:
Czesław Adamczyk - harmonia pedałowa
Katarzyna Zedel - baraban

Orkiestra Dęta ze Zdziłowic:
Eugeniusz Skrzypek – kapelmistrz, klarnet I
Henryk Pizoń – klarnet II
Józef Kędziora, Kazimierz Gębala – kornet I
Zenon Nie¶ciór – kornet II
Michał Gębala, Franciszek Małek – tenor
Jan Adamek – alt, sakshorn
Józef Sosnówka – bas
Damian Gębala – puzon
Henryk Pudło – bęben

Janusz Prusinowski Trio:
Janusz Prusinowski - skrzypce
Piotr Piszczatowski - bębenek
Michał Żak - szałamaja
Piotr Zgorzelski - basy
Szczepan Pospieszalski - tr±bka

Tęgie Chłopy:
Stanisław Witkowski, Michał Żak - klarnet
Maciej Filipczuk, Michał Maziarz, Marcin Żytomirski, Ewa Grochowska - skrzypce
Mateusz Kowalski, Jacek Hałas - akordeon
Szczepan Pospieszalski, Damian Janda - tr±bka
Dorota Murzynowska - baraban

Chłopcy z Nowoszyszek:
Piotr Fiedorowicz - skrzypce
Paweł Grupkajtys - cymbały wileńskie
Adrian Żukowski - harmonia trzyrzędowa
Paweł Luto - baraban

Kapel Muzyki Kuchennej Jazgodki:
Iwona Sojka - skrzypce
Katarzyna Jackowska - akordeon
Katarzyna Zedel - baraban (go¶cinnie)

Orkiestra Wczorajszego Fasonu:
Marek Ruczko – akordeon
Przemysław Mrozowski – klarnety, saksofon
Maciej Pancer – perkusja
Serhij Petryczenko – kontrabas
Alicja Ruczko – ¶piew
Agnieszka Wojtkowiak – skrzypce

Kapela z Ukrainy:
Serhij Ochrymczuk, Olena Jeremenko, Anżela Zajcewa - skrzypce
Lyubomyr Iszczuk - baraban
Jacek Mazurkiewicz - kontrabas

Kapela Niwińskich:
Mateusz Niwiński, Ażela Zajcewa (go¶cinnie) - skrzypce
Barbara Derlak - klarnet, ¶piew
Agnieszka Niwińska - bębenek, ¶piew
Joanna Strelnik - basy, ¶piew