To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wyświetlić całą stronę

Beltaine
ROCKHILL

WSZiM w Sosnowcu 2004

CD czasowo niedostępne

 1. Beltaine
 2. Burning Pipers Hut
 3. Intro
 4. An Astrailhad
 5. Rockhill
 6. The Sweetest Joy
 7. Całuski Pastora
 8. Dance Around
 9. Foggy Dew
 10. The Sea of the Irish Dream
 11. 4 reele
 12. Mary B.
 13. Sunrise
 14. + Teledysk

WIRTU@LNE GĘŚLE
Płyta została uznana przez internautów za najlepszą folkową płytę roku 2004.


Na wzgórzu Rockhill zaczyna się noc Beltaine. Legenda ożywa...


Beltaine
Dawno temu, pradawni władcy Irlandii ukryli się w swych podziemnych siedzibach. Kilka razy do roku opuszczają je, odwiedzając nasz świat... wtedy, w blasku ognia przeszłość i teraźniejszość stają się jednym...

Burning Pipers Hut
W pewnym irlandzkim miasteczku wciąż istnieje pradawny zwyczaj. Przed nowo narodzonym dzieckiem stawia się alkohol i instrument. Jeśli sięgnie po trunek, znak to niechybny, iż będzie z niego człowiek radosny, chociaż złośliwi uważają, że to zwykły pijak będzie. Jeśli sięgnie po instrument, znak to, iż muzykiem zostanie. Czasem jednak sięga po jedno i po drugie. Bywa też tak, że owym instrumentem są dudy, które często grają zbyt głośno...

An Astrailhad
Najpiękniejsze w muzyce jest to, że nie zna granic...

Rockhill
Jest gdzieś niewielkie miasteczko. Kilka wtulonych w siebie domów i górujące nad wszystkim wzgórze. Tam, na jego szczycie, w cieniu prastarych dębów celtyccy kapłani odbywali swe modły. Dziś pozostała tylko tajemnicza skała. To właśnie przy niej, raz do roku, wiosenną porą odbywa się Wielkie Święto.

The Sweetest Joy
Jest wiele historii o zakochanych. Miłość raz bywa wesoła, czasem jednak smutna niczym listopadowy wieczór. Oto opowieść o konsekwencjach stawiania rad innych ponad głosem własnego serca.

Całuski Pastora
W tę magiczną noc radość udziela się wszystkim. Niektórzy niesieni tą siłą potężną, zapominają się zupełnie, czyniąc coś, co raczej im nie uchodzi! Ot, taki właśnie wielebny - całował jak mało kto!

Dance Around
I oto wszyscy splatają się w wielkie koło. Tancerze poruszają się w jednym rytmie zahipnotyzowani i urzeczeni starą bretońską melodią...

Foggy Dew
W historii każdego narodu przychodzi taki moment, w którym musi powstać i chwycić za broń by walczyć o swoją wolność. Nie inaczej było z Irlandią. Oto pieśń na cześć dawnych bohaterów.

The Sea of the Irish Dream
Każdy ma swoje marzenia. Jedne tyczą się spraw poważnych, inne błahych. Razem tworzą wielkie morze! Jedno nie ulega wątpliwości, morze irlandzkie po brzegi pełne jest Guinnesa!

4 reele
Jest taka bajka, w której pewien chłopak walczy z diabłem o swoją duszę. W pewnej chwili młodzieniec wyjmuje skrzypce i każe czartowi zatańczyć do tego, co zagra. Tak powstał reel. Taniec piekielnie szybki.

Mary B.
Czy może być coś gorszego niż zła baba? Tak! Bardzo zła baba jest po stokroć gorsza. Wtedy zwykłe kwiatki nie wystarczą! W takich momentach tworzy się coś, co dedykuje się pani swego serca. Pani Marysia Kowalska musiała zapewne wybaczyć!

Sunrise
Zakończyło się panowanie nocy. Dźwięk kościelnych dzwonów rozgania resztki mroku. W przeciwieństwie do mieszkańców Rockhill, świat budzi się do życia. Przyroda znów zakreśliła koło, a zakreślać je będzie w nieskończoność.Skład zespołu:
Anna Badura - skrzypce, wokal, opieka moralna
Grzegorz "Hoody" Chudy - akordeon, flety, tin whistle, low whistle, łyżki, wokal, opieka literacka
Adam "Adams" Romański - skrzypce, bodhran, darabuka, instrumenty klawiszowe, opieka muzyczna
Łukasz "Coolesz" Kulesza - gitara akustyczna, zarządzanie i marketing, opieka medyczna
Bartłomiej Dudek - gitara basowa, opieka wizualna

Goście:
Katarzyna Czerniak (Gesh) - wokal (6)
Darek Sojka (Carrantouhil) - uillean pipes (6, 9)
Michał Czachowski - sitar, tampura, cajon (3, 4)
Jan Galczewski (Blues Obsession) - mandolina (4, 8, 12), gitara klasyczna (7)
Rafał "Misiek" Nowak - instrumenty perkusyjne (7, 8, 9, 12)